Польща хоче узгодити 17-й пакет санкцій проти Росії до завершення свого головування в ЄС
Джерело: Polskie Radio
Міністр з європейських справ Адам Шлапка заявив, що Польща хоче узгодити 17-й пакет санкцій проти Росії до завершення головування Варшави в Європейському Союзі, яке завершується 30 червня.
У вівторок, 6 травня, Європейська комісія надіслала державам-членам ЄС проєкт 17-го пакету санкцій проти Росії.
“Ми не відступаємо від тиску на російську військову економіку за допомогою санкцій. Щойно розпочалася робота над наступним, 17-м пакетом. Сподіваюся, вона буде завершена до кінця польського головування”, – зазначив міністр.
Він додав, що тиск на Росію має відбуватись одночасно з переозброєнням України, щоб зміцнити її напередодні можливих переговорів про припинення вогню.
“Наша позиція чітка і незмінна – Україна повинна бути сильною, щоб мати можливість вести переговори про хорошу угоду і захистити її після укладення”, – сказав польський міністр.
- Європейська комісія запропонувала додати до 17-го пакету санкцій проти Росії понад 50 осіб та більш як 100 суден, пов’язаних із “тіньовим флотом” Москви, підтвердили дипломати ЄС.
- Президент України Володимир Зеленський та голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн обговорили підготовку нового, 17-го пакета санкцій ЄС проти Росії, який буде спрямований на ключові сектори російської економіки.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.