Польща могла б збивати російські ракети над Україною, якби була загроза АЕС – МЗС країни
Джерело: ВВС
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Польща має право збивати російські повітряні цілі над Україною, якщо вони загрожують українським атомним станціям. Про це він сказав в інтерв’ю BBC.
Сікорського запитали, де для Польщі проходять “червоні лінії” щодо Росії та України, і чи має Варшава право збивати російські ракети в повітряному просторі України.
“Чорнобильська ядерна аварія була в Україні. Уявіть собі, що один із російських дронів чи ракет зіб’ється з курсу і полетить не в Польщу чи Румунію, як уже бувало, а вдарить по одній з українських атомних електростанцій. Я вважаю, що ми повинні допомогти Україні захистити її АЕС від таких заблукалих російських ракет”, – сказав міністр.
Водночас Сікорський наголосив, що це його суб’єктивна думка.
“Юридично у нас було б право на самооборону. Але жодних рішень про це не ухвалювали”, – додав він.
- Польські військові завершили пошуки безпілотника, який 26 серпня пролетів над частиною Люблінського воєводства. Кажуть, що ніяких слідів “невідомого об’єкта” не знайшли.
Росія здатна продовжувати війну проти України ще протягом кількох років, попри втрати та економічний тиск. Про це заявив очільник Агентства розвідки Польщі Павел Шота, попередивши, що Кремль може рухатися до подальшої ескалації та тестування НАТО.
28 червня російські війська здійснили авіаційні удари по одному з районів Запоріжжя. Внаслідок чергової атаки загинули двоє цивільних, ще 16 осіб постраждали.
Сили оборони здійснили удари по двох нафтопереробних заводах у Росії, залізничному мосту в тимчасово окупованому Криму, складу боєприпасів на окупованій Донеччині. Також у Генштабу підтвердили ураження заводу “Титан-Барикади” у Волгограді.
У ніч на 28 червня російські війська під час чергового масованого обстрілу пошкодили фармацевтичне підприємство “Дарниця” у Києві.
Президент України Володимир Зеленський підписав укази про присвоєння звання Героя України дев’ятьом військовослужбовцям і поліціянтам. Вісім із них удостоєні найвищої державної нагороди посмертно.