Польща могла б збивати російські ракети над Україною, якби була загроза АЕС – МЗС країни
Джерело: ВВС
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Польща має право збивати російські повітряні цілі над Україною, якщо вони загрожують українським атомним станціям. Про це він сказав в інтерв’ю BBC.
Сікорського запитали, де для Польщі проходять “червоні лінії” щодо Росії та України, і чи має Варшава право збивати російські ракети в повітряному просторі України.
“Чорнобильська ядерна аварія була в Україні. Уявіть собі, що один із російських дронів чи ракет зіб’ється з курсу і полетить не в Польщу чи Румунію, як уже бувало, а вдарить по одній з українських атомних електростанцій. Я вважаю, що ми повинні допомогти Україні захистити її АЕС від таких заблукалих російських ракет”, – сказав міністр.
Водночас Сікорський наголосив, що це його суб’єктивна думка.
“Юридично у нас було б право на самооборону. Але жодних рішень про це не ухвалювали”, – додав він.
- Польські військові завершили пошуки безпілотника, який 26 серпня пролетів над частиною Люблінського воєводства. Кажуть, що ніяких слідів “невідомого об’єкта” не знайшли.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.