Польща побудує укріплення на кордоні з Білоруссю

Джерело: Reuters

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив, що країна укріплятиме східний кордон через зростаючу нелегальну міграцію з Білорусі.

Туск не повідомив жодних подробиць про те, які будуть укріплення і скільки коштів буде виділено на їх будівництво. Він лише наголосив, що коли справа торкається безпеки Польщі, то “немає жодних обмежень”.

“Польсько-білоруський кордон є унікальним місцем через тиск нелегальної міграції. Фактично, ми маємо справу з прогресуючою гібридною війною”, – сказав Тус на зустрічі з військовими біля кордону.

Щобільше, глава польського уряду заявив, що Білорусь безсумнівно є співорганізаторкою цієї ситуації на кордоні.

Ще у 2021 році Польща та ЄС звинуватили Білорусь в організації потоку мігрантів з метою чинити тиск на Європу через запроваджені проти країни санкції. У Білорусі всі звинувачення заперечили.

Проте з того часу нелегальні мігранти регулярно намагаються потрапити на територію ЄС саме з території Білорусі. Їх кількість змінюється залежно від погодних умов.

Польський прикордонник розповів, що на зараз щоденно фіксується близько 300 спроб нелегального перетину кордону з Білорусі.

Попередній польський уряд побудував на кордоні з Білоруссю паркан довжиною понад 180 км та висотою 5,5 метра для захисту від мігрантів. Довкола також встановлені камери спостереження та системи датчиків.

За словами Туска, нові укріплення будуть побудовані навколо всього східного кордону, які також можуть зачепити кордони Польщі з Україною та Росією, однак про такі деталі прем’єр не повідомив.

“Це не тільки внутрішній кордон Польщі. Це також кордон ЄС. Тому я не сумніваюсь, що всій Європі доведеться інвестувати у свою безпеку, інвестуючи у східний кордон Польщі та у безпеку нашого кордону”, – сказав Туск.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.