Польща та Чехія запровадили заборону на деякі продукти зі Словаччини
Джерело: polskieradio
Польща та Чехія запровадили заборону на ввезення сільськогосподарських тварин, а також окремих продуктів зі Словаччини. Окрім того, почав діяти санітарний контроль на кордоні із цією країною.
У Словаччині почали діяти санітарні заходи, щоб запобігти поширенню вірусу ящуру: пункти дезінфекції вздовж доріг, закриті зоопарки, обмеження на вхід у ліси та заборона організації ринків, підтвердив міністр навколишнього середовища Словаччини Річард Такач.
Вірус поширюється вітром. Скоріше за все, його принесло до нас з Угорщини. Хочу наголосити, що ящур — це хвороба, небезпечна для тварин, а не для людей, — зазначив міністр.
Захворювання підтвердили на трьох тваринницьких фермах на півдні Словаччини. Ветеринарні служби наказали ліквідувати стада, уражені вірусом, та інших сільськогосподарських тварин у радіусі трьох кілометрів від спалахів хвороби.
Довідка. Ящур — гостра зоонозна інфекційна хвороба вірусної етіології. Уражає велику і дрібну рогату худобу, свиней. Хворіють як окремі особини, так і виникає епізоотія. Люди на ящур хворіють казуїстично.
- У Чуднівській громаді на Житомирщині виявлено майже 200 туш свиней, дослідження яких підтвердило наявність африканської чуми свиней.
- На Чернігівщині ветеринари виявили африканську чуму свиней.
- У Чернівцях виявили звалище туш свиней на березі річки Прут, що викликало тривогу серед місцевих жителів та влади. Мешканці, які помітили розрубані частини тварин, негайно звернулися до поліції для розслідування цього інциденту.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.