Польща виділила $2,55 млрд, щоб зробити кордон «непрохідним для потенційного ворога»

Джерело: Reuters

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск в суботу, 18 травня, повідомив, що Польща інвестує 10 мільярдів злотих (2,55 мільярда доларів) у програму захисту свого східного кордону через можливу загрозу з боку Росії і Білорусі.

“Ми розпочинаємо великий проєкт побудови безпечного кордону, включаючи систему фортифікацій, а також ландшафтні та екологічні рішення, які зроблять цей кордон непрохідним для потенційного ворога”, – сказав Туск.

Він не надав додаткових подробиць про те, які види укріплень будуть побудовані.

Раніше в травні Туск оголосив про плани зміцнення східного кордону, але не повідомив подробиць.

Прем’єр-міністр також сказав, що в понеділок він буде говорити з Європейським інвестиційним банком про фінансування 500 мільйонів злотих для супутникового компонента Європейської ініціативи Sky Shield.

Ініціатива “Європейський небесний щит” — це спільна схема протиповітряної оборони, створена Німеччиною у 2022 році для посилення європейської протиповітряної оборони. Туск порівняв її з ізраїльською системою “Залізний купол”.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.

У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.

У Києві оголосили про підозру підлітку, який напав на ветерана. Виявилося, що зловмисник є студентом військового коледжу.

23 червня по всій території України стабілізаційні відключення електроенергії почнуть діяти з 11:00. Планується, що вони триватимуть до 23:00.