«Польська полиця в Україні»: у Вінницьких бібліотеках з’явились книги від польських авторів
Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
У межах проєкту “Польська полиця в Україні” у Вінницьких бібліотеках з’явились книжки від польських авторів.
Відтак, 11 бібліотек-філій отримали книги польських авторів українською мовою. До комплекту з 20 нових книжкових видань увійшли твори класиків та сучасних польських письменників.
Отже, в 11 вінницьких бібліотеках вже можна ознайомитись з виданнями польських авторів в українському перекладі.
Проєкт реалізується Українським інститутом книги спільно з Інститутом книги у Польщі за підтримки Міністерства культури та національної спадщини Польщі та МКІП.
Додамо, що у межах благодійної акції “Українським дітям – українську книгу” польська, нідерландська та французька література з’являється в бібліотеках українських університетів.
Відтак, у межах благодійної акції, літературу з Польщі та Нідерландів привіз заступник керівника Офісу президента України Олексій Дніпров.
Книжки направили до Центрального українського державного університету ім. В. Винниченка разом із поличкою “Українським дітям – українську книгу” та сучасною українською художньою літературою.
До цього Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана отримали книги із Німеччини.
Зокрема, з Франції в дорозі ще більше літератури, яку розподілять між університетами України.
- У межах благодійної акції “Українським дітям – українську книгу” одразу у декількох містах Австрії з’явились полички з українською літературою.
- У 2024 році видатки Державного бюджету на Український інститут книги (УІК) буде збільшено майже у п’ять разів.
- Києві презентували книгу Олександра Скрипника “Спецоперація “Некро”. Розсекречені історії з архіву розвідки” про досі невідомі епізоди спецоперацій радянських спецслужб проти визначних українських діячів.
У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.
В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.
У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.
Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.
У Словаччині скасували фестиваль, на якому повинен був виступати американський репер Ye (Каньє Вест).