Польський альпініст здійснив перший у світі лижний спуск з Евересту без кисневого балона
Джерело: The Guardian
Польський гірськолижник-екстремал Анджей Барґєль увійшов в історію як перша людина, яка піднялася на вершину Евересту та спустилася з нього на лижах без використання додаткового кисню.
Як розповіли у виданні, сходження стало третьою спробою Анджея підкорити Еверест – найвищу гору світу, висотою 8849 метрів. Раніше небезпечні умови змусили спортсмена відмовитися від підйомів у 2019 та 2022 роках.
“Сам підйом на вершину був важким і виснажливим. Я ніколи в житті не проводив так багато часу на такій висоті, тому це було випробування саме по собі. З’їхати з Евересту на лижах без кисню було мрією, що визрівала в мені роками”, – поділився Барґєль.
Переглянути цей допис в Instagram
За даними Гімалайської бази, більше ніж 6 000 людей піднімалися на цю гору, але лише близько 200 зробили це без додаткового кисню у балонах. Декілька осіб здійснювали спуск на лижах, проте ніхто досі не виконував безперервний спуск без додаткового кисню.

Фото: Red Bull Content Pool
Барґєль витратив майже 16 годин на підйом так званою “зоною смерті” – висоту понад 8 000 метрів, де рівень кисню є критично низьким. На вершині повітря настільки розріджене, що альпіністи отримують лише близько третини кисню, доступного на рівні моря. Це може призвести до пошкодження мозку, накопичення рідини в легенях та навіть смерті.
Наступного дня вранці Барґєль спустився по льодовому каскаду Хумбу – лабіринту крижаних веж і глибоких тріщин, що вважається однією з найнебезпечніших ділянок Евересту – і прибув до базового табору.
У 2018 році Барґєль став першою людиною, яка здійснила спуск на лижах з пакистанської К2 – другої за висотою гори у світі.
- Британський альпініст Кентон Кул побив власний рекорд за кількістю сходжень на найвищу гору світу Еверест серед туристів, підкоривши її в 19-й раз.
На фронті в Україні загинув 25-річний литовський доброволець Ігнас Кайлюс, який вважався зниклим безвісти з початку червня, коли був на бойовому завданні.
СБУ затримала агента ФСБ на Одещині, який коригував російські удари по обласному центру.
Російські окупанти безпілотниками атакували одне з промислових підприємств у Полтавському районі.
У застосунку “Резерв+” тимчасово зупинено окремі сервіси, які потребують підтвердження даних про інвалідність через інші державні системи.
Російські окупанти безпілотником вдарили по території автозаправної станції у Запоріжжі. Унаслідок атаки загорілися два автомобілі. Обійшлося без постраждалих.