Полярне сяйво, яке спостерігали в Україні, сталося через геомагнітну бурю
Джерело: Головний центр спеціального контролю у Facebook
Увечері 5 листопада у різних куточках України спостерігали полярне сяйво. Його причиною стала потужна геомагнітна буря.
Геомагнітний шторм розпочався близько 12:01 і досяг максимального рівня близько 20:40.
“Потужна геомагнітна буря пов’язана з бомбардуванням нашої планети викидом корональної маси, що стався на Сонці кілька днів тому. Це спричинило полярне сяйво, яке спостерігали в Україні та у багатьох країнах Північної півкулі”, – йдеться у повідомленні.
Світіння верхніх шарів атмосфери планети виникає через взаємодію її магнітосфери із зарядженими частинками сонячного вітру. Такі оптичні явища зазвичай спостерігають на високих широтах обох півкуль навколо магнітних полюсів Землі.

Фото: Головний центр спеціального контролю.
Подібна геомагнітна буря може призвести до проблем з контролем напруги, із зарядкою та відстеженням поверхні. Також супутникова навігація погіршується на кілька годин, як і низькочастотна радіонавігація.
Протягом дня геомагнітна обстановка має прийти до норми.
- Франція та Іспанія, на які кілька днів тому обрушився шторм “Кіаран”, готуються до нового потужного урагану, який іспанське метеорологічне агентство назвало “Домінгос”.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.
Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.
США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.