Полярне сяйво, яке спостерігали в Україні, сталося через геомагнітну бурю

Джерело: Головний центр спеціального контролю у Facebook

Увечері 5 листопада у різних куточках України спостерігали полярне сяйво. Його причиною стала потужна геомагнітна буря.

Геомагнітний шторм розпочався близько 12:01 і досяг максимального рівня близько 20:40.

“Потужна геомагнітна буря пов’язана з бомбардуванням нашої планети викидом корональної маси, що стався на Сонці кілька днів тому. Це спричинило полярне сяйво, яке спостерігали в Україні та у багатьох країнах Північної півкулі”, – йдеться у повідомленні.

Світіння верхніх шарів атмосфери планети виникає через взаємодію її магнітосфери із зарядженими частинками сонячного вітру. Такі оптичні явища зазвичай спостерігають на високих широтах обох півкуль навколо магнітних полюсів Землі.

Фото: Головний центр спеціального контролю.

Подібна геомагнітна буря може призвести до проблем з контролем напруги, із зарядкою та відстеженням поверхні. Також супутникова навігація погіршується на кілька годин, як і низькочастотна радіонавігація.

Протягом дня геомагнітна обстановка має прийти до норми.

На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.

Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.

Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.

Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.

США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.