Помер британський блюзовий музикант Джон Мейолл

Джерело: BBC

У віці 90 років помер легендарний британський блюзовий музикант Джон Мейолл.

На сторінці музиканта в Instagram вказано, що він помер у своєму будинку в штаті Каліфорнія у понеділок, 22 липня.

“Джон Мейолл подарував нам 90 років невтомної роботи, спрямованої на навчання, надихання та розважання публіки”, – йдеться у дописі.

Мейолл народився 29 листопада 1933 року в містечку Максфілд, графство Чешир.

До вступу у Манчестерський коледж мистецтв пройшов службу в армії.

У 1960-х роках Мейолл заснував гурт Bluesbraekers. Тоді ж він почав виступати у легендарному лондонському клубі Marquee, з якого розпочався злет багатьох британських рок-гуртів, зокрема Rolling Stones і Who.

Bluesbraekers справили величезний вплив на розвиток тодішньої популярної музики, ставши стартовим майданчиком для багатьох провідних рок-гітаристів, серед яких – Ерік Клептон, Пітер Грін і Мік Тейлор.

Як пише The Independent, Мейолла називають “хрещеним батьком” британського блюзу – він допоміг розвинути британський ритм-енд-блюз у чиказькому стилі.

У 1969 році Мейолл переїхав до Лос-Анджелеса, де випустив десятки альбомів.

У 2005 році музикант здобув титул кавалера Ордена Британської імперії, а у 2024 році його включили до Залу слави рок-н-ролу.

У Мейолла залишилися шестеро дітей, семеро онуків і четверо правнуків.

Проти іранської співачки Парасту Ахмаді та музикантів, які їй акомпанували, порушили кримінальну справу за виконання музики без хіджаба у прямому ефірі. Про це повідомляють Iran International та IranWire.

Український боксер Олександр Усик запустив унікальний музичний флешмоб, присвячений героям, які щодня борються з наслідками енергетичного тероризму Росії. В інстаграмі спортсмен звернувся до українців із закликом об’єднатися для створення гімну “Битви за світло”.

Торецьк, вкритий снігом, зруйнований обстрілами, охоплений вогнем і кіптявою. Так нині виглядає це місто, яке опинилося на лінії фронту та стало ще однією жертвою російської агресії.

Провідні світові науковці, серед яких лауреати Нобелівської премії, закликають припинити дослідження зі створення мікробів “дзеркального життя”. Вони попереджають, що ці синтетичні організми можуть створити “безпрецедентну загрозу” для життя на Землі, оскільки здатні уникати імунного захисту людей, тварин і рослин, спричиняючи смертельні інфекції.

Загадкові дрони, схожі за розміром на позашляховик, спричинили хвилю обговорень та конспірологічних теорій у США. У Нью-Джерсі вже місяць спостерігають нічні польоти цих об’єктів, що викликає занепокоєння місцевих жителів і політиків. Дрони помічали поблизу військової бази Picatinny Arsenal та гольф-клубу Дональда Трампа в Бедмінстері.