Помер Гастон Глок — розробник однойменного пістолета
Джерело: Glock
27 грудня у віці 94 років помер австрійський винахідник Гастон Глок, відомий як розробник однойменного пістолета. Компанія Glock заявила, що спадщина її засновника житиме далі, відповідно до його духу.

Фото: Glock
Глок, який створив революцію в галузі стрілецької зброї у 1980-х, зробив свій бренд світовим лідером. Він відреагував на вимоги австрійського міністерства оборони, що шукало безпечний і легкий у використанні пістолет, розробивши інноваційний 9-мм напівавтоматичний пістолет. З 1982 по 1984 рік понад 25 000 таких пістолетів поставлено австрійській армії.
Пістолет Glock здобув популярність у військових і поліцейських у всьому світі, також з’явившись у голлівудських фільмах, таких як “Термінатор 3: Повстання машин” та “Матриця: Перезавантаження”.
Глок – замкнутий мільярдер, котрий більшу частину часу проводив у своєму маєтку в Австрії, писало BBC.Він з’являвся у новинах у 2012 році з приводу розлучення і спроби вбивства наприкінці 1990-х.
У 1999 році на Глока було здійснено замах. Його колишній колега Чарльз Еверт організував напад, але 70-річний Глок зумів нокаутувати нападника. Еверта і Жака Пешьо, іншого французького нападника, засудили до тривалого ув’язнення.
Глока часто критикували за популяризацію легко приховуваної зброї з більшою кількістю боєприпасів, але він рідко відповідав на критику і не підписував угоду про добровільний контроль за зброєю у 2000 році. Його статок Forbes оцінив у $1,1 млрд у 2021 році.
У нього залишилися дружина, два сини та донька.
- Смерть зірки серіалу “Друзі” Меттью Перрі визнали нещасним випадком через “гострий вплив кетаміну”, повідомили у відділі судово-медичної експертизи округу Лос-Анджелес.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.