Помер Володимир Василенко — діяч, який сприяв ухваленню закону про державну мову

Джерело: дочка Леся Василенко, народна депутатка від “Голосу”

Помер 86-річний Володимир Василенко – український юрист-міжнародник, надзвичайний і повноважний посол України, громадський діяч. Він доклав багато зусиль для розробки закону про застосування української мови як державної.

“Сьогодні о 08:10 ранку перестало битися серце мого тата, Василенка Володимира Андрійовича. Він залишив цей світ у віці 86 років”, – написала Леся Василенко.

У 1990 році діяч підготував перший проєкт Декларації про державний суверенітет України. Він брав участь у виробленні остаточного її варіанта.

Протягом 1991-2009 років був членом делегації України в роботі Генеральної асамблеї ООН. З 2006 по 2010 роки був представником України в Раді ООН з прав людини, а з 2018 року – одним із трьох аудиторів Національного антикорупційного бюро України.

Також з 1992 року Володимир Василенко був послом України в країнах Бенілюксу та представником України при ЄС. У період 1998-2002 рр. перебував на посаді посла України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії і за сумісництвом – послом України в Ірландії.

Генасамблея ООН включила Володимира Василенка до складу міжнародного трибуналу щодо Югославії у 2010 році. Також він працював у цьому трибуналі 2005 року. Ще він представляв Україну в Раді ООН з прав людини протягом 2006-2010 років.

Василенко досліджував правові аспекти (матеріальні і процесуальні) Голодомору 1932-1933 рр. в Україні як злочину геноциду. Його наукова робота стала підґрунтям ухваленого 28 листопада 2006 року Закону України № 376-v “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”.

Коаліція захисту здоров’я під час конфлікту, що складається з 40 груп, включаючи медичні благодійні організації, повідомила, що у 2023 році кількість нападів на медиків і медичні заклади в зонах бойових дій зросла на приблизно 25%.

Комітет ВР з питань економічного розвитку повідомив про варіант економічного бронювання працівників, який передбачає, що за одного співробітника підприємство повинне платити щомісяця військовий збір розміром 20 000 гривень.

Україна постала перед серйозною проблемою забезпечення електроенергією, оскільки РФ  посилюють атаки на електростанції, що негативно впливає на виробництво зброї. Це стало відомо під час спроби країни стримати просування російських військ.

У середу, 22 травня, графіки відключень світла в Україні почнуть діяти з 20 години.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко назвав “приколом дня” виступ народного депутата забороненої партії “ОПЗЖ” Юрія Бойка з трибуни Верховної Ради.