Померла перша людина, якій пересадили генетично модифіковану нирку свині

Джерело: Associated Press

Перший пацієнт, якому пересадили генетично модифіковану свинячу нирку, помер майже через два місяці після трансплантації.

Команда трансплантологів Массачусетської загальної лікарні заявила, що глибоко засмучена смертю реципієнта. Вони уточнили, що не має жодних ознак того, що він помер унаслідок трансплантації.

Як розповіли в агентстві, 62-річному Річарду Слейману пересадили генетично модифіковану свинячу нирку в березні. Хірурги передбачали, що орган прослужить щонайменше два роки. На початку квітня чоловіка виписали додому.

“Їхні величезні зусилля, спрямовані на проведення ксенотрансплантації (лікування пацієнтів клітинами, тканинами або органами тварин – ред.), дали нашій родині ще сім тижнів з Ріком. І спогади, які у нас залишилися за цей час, будуть жити у наших серцях”, – зазначили рідні чоловіка.

Видання пише, що спроби проведення ксенотрансплантацій довго не були успішними, адже імунна система людини негайно знищувала чужорідні тваринні тканини. Тому лікарі працювали над модифікацією органів свиней, щоб ті стали більш схожими на людські.

Річард Слейман був першою живою людиною, яка пройшла процедуру трансплантації генетично модифікованої нирки свині. Раніше такі нирки тимчасово трансплантували донорам із мертвим мозком.

26 травня президент Володимир Зеленський звернувся до глави США Джо Байдена та китайського лідера Сі Цзіньпіна з закликом взяти участь у Глобальному саміті миру.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що європейські банки, працюючи у Росії, постають перед зростаючими ризиками. Нині США розглядають можливість посилення вторинних санкцій щодо банків, викритих у сприянні операціям у межах військових зусиль Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 26 травня щодо російського вторгнення. Від початку доби на фронті відбулося 95 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський зустрінеться з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Мадриді 27 травня. Сторони мають намір підписати угоду щодо гарантій безпеки для України. Текст документа погодили 7 травня.

Представники розвідки США та союзників відслідковують зростання кількості диверсійних операцій у Європі з боку РФ. Дії РФ є частиною російської кампанії з підриву постачання озброєння Україні.