Померла заслужена артистка України Христина Трач

Джерело: пресслужба Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької

У Львові померла балерина, заслужена артистка України Христина Трач. Їй було 44 роки.

“Дирекція та колектив Львівської національної опери глибоко сумує з приводу смерті багаторічної працівниці театру, артистки балету, провідного майстра сцени (1996–2022 рр.), заслуженої артистки України Трач Хистини Мирославівни. Скорботно переживаємо цю втрату і висловлюємо щире співчуття родині та близьким покійної”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, Трач почала працювати балериною у Львівському академічному театрі опери і балету у 1996 році, ще під час навчання у класичному відділенні Львівського державного училища культури і мистецтв.

“Вона вивчила і виконала кілька сольних партій, звернула на себе увагу публіки і педагогів як здібна, талановита, молода артистка балету, яка володіла чудовими сценічними даними, віртуозною технікою. Працюючи в балетній трупі, ввійшла в усі сольні номери вистав. Із кожним роком, окрім сольних танців, кількість провідних партій зростала”, – розповіли колеги.

Репертуар провідної солістки налічував понад 20 партій, серед яких: Нікія, Гамзатті, Кітрі, Вулична танцівниця, Володарка дріад (“Баядерка”, “Дон Кіхот” Л. Мінкуса), Жізель, Мірта (“Жізель” А. Адана), Медора (“Корсар” А. Адана), Сванільда (“Коппелія” Л. Деліба), Соломія Крушельницька (“Повернення Баттерфляй” Дж. Пуччіні-М. Скорика) та інші.

Разом із трупою театру брала участь у закордонних фестивалях і концертах.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Принцеса Уельська вдруге з’явиться на публіці після оголошення діагнозу щодо раку. Зокрема, Кейт Міддлтон відвідає фінал Вімблдону в неділю, 14 липня.

У Словаччині щонайменше 15 осіб постраждали через обвал сцени та великого намету на музичному фестивалі Pohoda, що відбувався у місті Тренчин неподалік від кордону з Чехією. Причиною інциденту стала негода з сильним вітром та грозою.

Замах на життя кандидата у президенти США Дональда Трампа став найважливішим моментом у політиці Сполучених Штатів за останні десятиліття. Історія говорить, що Трамп повернеться до Білого дому.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них.