Понад 80% військових РФ вбито або поранено у війні проти України – розвідка США
Джерело: Reuters
Близько 315 000 російських солдатів загинули або зазнали поранень у повномасштабній війні проти України, повідомило джерело, знайоме з розсекреченими даними розвідки США.
У розсекреченому звіті розвідки США мовиться про те, що війна проти України коштувала Росії 315 000 убитих і поранених солдатів, або ж понад 80% особового складу, який вона мала на момент початку повномасштабної війни.
За оцінками розвідки США, українська армія відкинула військову модернізацію Росії на 18 років назад, повідомило джерело.
Офіційні оцінки Заходу щодо кількості загиблих і поранених російських солдатів були відносно рідкісними.
У серпні офіційні особи США повідомили The New York Times, що оцінка російських втрат становить трохи менше як 300 000 осіб.
Тим часом Міністерство оборони Великої Британії заявило про цифру в близько 290 000 осіб. Тоді британське відомство зауважило, що запеклі бої навколо міста Авдіївка на сході країни частково спричинили 90% збільшення втрат росіян, зафіксованих Україною.
Зауважимо, в Україні триває 657-ма доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час, станом на 11 грудня, воїни ЗСУ знищили більш як 340 тисяч російських окупантів.
Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала 2 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника.
Підрозділами ракетних військ уражено 3 райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 2 склади боєприпасів, пункт управління та артилерійський засіб противника.
- Увечері 11 грудня та уночі 12 грудня війська РФ атакували Україну ракетами та безпілотниками. Більшість ворожих цілей знищено.
- Протягом минулої доби відбулося 89 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 10 ракетних та 18 авіаційних ударів, здійснив 60 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.
- Понад сто депутатів країн ЄС надішлють спільний лист своїм колегам у Сполучених Штатах 12 грудня, закликаючи Конгрес розблокувати подальшу військову допомогу Україні.
- 11 грудня президент Володимир Зеленський розпочав свій візит до США та зустрівся з міністром оборони Ллойдом Остіном й головою Об’єднаного комітету начальників штабів генералом Чарльзом Брауном у Національному університеті оборони США.
7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландів, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриттям з інвалідностями прокурорів.
Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.
Генеральний штаб ЗСУ не підтримав підготовлений Міністерством оборони законопроєкт про звільнення зі служби та ротацію бійців під час воєнного стану. Командування української армії виступило проти ініціативи, позаяк реалізація документа призвела б до одномоментної демобілізації значної кількості досвідчених військових.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України наземний роботизований комплекс D-21-12R українського виробництва.
Конгресвумен українського походження, республіканка Вікторія Спарц заявила, що українці мають поступитися територіями і вимагати відставки президента Володимира Зеленського.