Понад 90% українців пишаються своїм громадянством

Джерело: результати соціологічного опитування Центру Разумкова, Фонд “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва 

Соціологічне опитування Центру Разумкова показало, що понад 90% українців пишаються громадянством України.

Відповідаючи на запитання “Наскільки Ви пишаєтесь тим, що Ви громадянин  України?”, у червні 2024 року 91% опитаних громадян України відповіли, що “дуже пишаються” або “скоріше пишаються”.

Для порівняння, у 2015 році таких було 68%, у 2010 році ˗ 62%, у 2000 році ˗ 62%.

Порівняно з 2000 роком частка тих, хто пишається українським громадянством, зросла у Західному регіоні з 76% до 95%, у Центральному регіоні – з 63% до 93%, у Південному регіоні – з 55% до 92%, у Східному регіоні – з 67% до 83%.

Ставлення до державних символів

Частка тих, хто пишається державними символами України, також зросла порівняно з 2011 роком:

  • Прапором України — з 26% у 2011 році до 64% у 2024 році,
  • Гербом України — з 25% до 63,5%,
  • Гімном України — з 22,5% до 61%.

Також з 32% до 65% зросла частка тих, хто пишається державною мовою України, з 19% до 51% ˗ частка тих, хто пишається її грошовою одиницею (гривнею). Разом з тим, ці показники дещо нижчі, ніж у 2023 р.

Джерело: опитування Центру Разумкова

Молодь частіше, ніж представники старших вікових груп,  пишаються державними символами України:

  • Прапором України пишаються 69% респондентів віком до 30 років і 61% тих, кому за 60 років;
  • Гербом України – відповідно 68% і 58,5%;
  • Гімном − відповідно 65% і 59%;
  • Державною мовою України – відповідно  68%  і 62%;
  • Грошовою одиницею – відповідно  55% і 49%.

Про опитування

Соціологічне опитування, проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 6 по 12 червня 2024 року, було частиною Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується USAID. Всього опитали 2016 осіб віком від 18 років, теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

У США 26-річного новобранця Берегової охорони Скотта Раскана вважають героєм після того, як він допоміг врятувати понад 160 дітей із літнього табору під час катастрофічної повені в Техасі. Це була його перша справжня місія – і відбулася вона не в навчальному класі, а в реальній стихії, де рахунок ішов на життя.

У серіалі “Sex and The City” (в українському дубляжі – “Секс і Місто”) містера Біґа називали Суперменом. Його персонаж – втілення токсичного холостяка, якого обожнювала (й терпіла) Керрі Бредшоу – мав реального прототипа. Ним став Рональд Ґалотті, медіамагнат 90-х, колишній видавець Vanity Fair, Vogue і GQ. Колись він катався у лімузинах, вечеряв із Ліндою Євангелістою та Джанні Версаче. А тепер – ловить яструбів у своєму будинку на фермі в горах Вермонту.

У польській столиці вже майже місяць триває масштабна операція з пошуку собаки на прізвисько Хенек. Пес породи італійський хорт зник 9 червня під час вечірньої прогулянки в районі вулиці Sklepowa. За словами власника тварини Роберта, раніше Хенек ніколи не тікав, навіть у стресових ситуаціях шукав безпеки поруч із людьми. Але того вечора його налякав інший пес – Хенек вирвався з повідця і втік.

Якщо ви щоранку прокидаєтесь розбитими, причина може бути банальною – хронічне недосипання. І хоча іноді справа в серйозніших порушеннях сну, часто ситуацію можна покращити простими побутовими звичками.

Міністр транспорту Росії Роман Старовойт, як повідомляється, вкоротив собі віку після звільнення з посади президентом РФ Володимиром Путіним. Звільнення могло бути пов’язане з провалом відомства під час української операції “Павутина” – масштабної дронової атаки в червні, яка продемонструвала вразливість тилових районів Росії.