Понад половина британців вважають вихід країни з ЄС помилкою – опитування

Джерело: опитування YouGov
Понад половина громадян Великої Британії вважають вихід країни з ЄС помилкою.
Нове опитування YouGov показало, що 55% британців вважають брекзит помилкою, стільки ж заявили, що підтримали б повернення до ЄС. Водночас лише 11% сказали, що вихід Великобританії з ЄС був радше успіхом, ніж провалом.
31% населення вважає, що брекзит був благом для “контролю, який Великобританія має над власними законами”, 35% вважає, що він не мав жодного впливу в цьому відношенні, тоді як ще 21% припускає, що вихід з ЄС негативно вплинув на британський суверенітет.
Чверть британців (23%) також вважають, що брекзит позитивно вплинув на здатність Сполученого Королівства реагувати на пандемію COVID-19, хоча 30% вважає, що він мав негативний вплив, ще 32% думають, що він не мав жодного впливу.
У жодній іншій сфері не більше 11% британців не вважають, що вихід з ЄС був корисним.
В чому вихід з ЄС нашкодив найбільше?
Британці вважають, що брекзит мав найбільш негативний вплив в економічних питаннях. Дві третини населення (67%) кажуть, що вихід з ЄС негативно вплинув на вартість життя, 65% вважають, що він негативно вплинув на економіку, а 64% думають, що він негативно позначився на британському бізнесі.
Така ж кількість респондентів вважає, що брекзит завдав шкоди дипломатичному статусу Великої Британії в Європі (61%), а 52% говорять дипломатичну репутацію країни в усьому світі.
52% британців вважають, що вихід з ЄС був поганим для системи охорони здоров’я, і лише 6% вважають, що він приніс поліпшення.
Коли йдеться про вплив, який британці відчули на собі особисто, лише 8% кажуть, що він мав на них позитивний вплив. Майже половина (45%) стверджують, що вихід Британії з ЄС негативно вплинув на них, тоді як 38% кажуть, що не відчули жодного впливу в обох випадках.
Що кажуть ті, хто голосував за брекзит?
Найсприятливішими наслідками Брекзиту для виборців, які проголосували за вихід з ЄС, стали контроль над законами Великої Британії та боротьба з пандемією, але все одно лише 45% і 40% відповідно заявили, що вони побачили позитивний вплив у цих сферах.
Після цього лише 23% виборців, які проголосували за “вихід”, вважають, що брекзит призвів до покращення рівня міжнародної торгівлі Великої Британії, далі позитивна динаміка знижується.
Виборці, які голосували за брекзит, найбільш незадоволені тим, як він вплинув на рівень імміграції: 50% заявили, що він мав негативний вплив.
- Результати нового опитування засвідчили, що понад 60% американців не схвалюють пропозицію обраного президента CША Дональда Трампа купити Гренландію, проте серед його прихильників більшість підтримують цю ідею.
На Алясці гуркоче вулкан Іліамна, який востаннє вивергався у 1867 році.
16 липня Росія висловила “рішучий” протест посольству Японії в Москві, через участь країни у масштабних навчаннях Збройних сил США Resolute Force Pacific, які проходять з 9 липня по 4 серпня, зокрема на військово-тренувальних базах, що розташовані в безпосередній близькості до кордонів Далекого Сходу РФ.
Останнім часом між Україною і Угорщиною почастішали скандали. Букви зібрали основне, що потрібно знати про нещодавнє загострення дипломатичних відносин між країнами.
На Закарпатті прикордонники викрили схему переправлення військовозобов’язаних чоловік до Румунії. В одному з епізодів організатори намагалися під виглядом медичної евакуації переправити за кордон чоловіка призовного віку.
Стримінговий сервіс Netflix опублікував тизер останнього сезону серіалу “Дивні дива”.