Понад третина агрокомпаній відчуває дефіцит кадрів
Джерело: Всеукраїнська аграрна рада
Сільське господарство входить до переліку галузей з найбільшим дефіцитом кадрів. Так, майже 39% аграрних компаній в Україні мають труднощі з пошуком персоналу.
Про це йдеться у дослідженні “Оцінка ринку праці України 2024–2025”, проведеного Helvetas Ukraine у співпраці з Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України. У дослідженні взяли участь близько 55 тисяч роботодавців, які забезпечують роботою понад 4,2 млн людей.
Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Дмитро Кохан розповів, що у всіх опитуваннях учасників ВАР, проблематика ринку праці залишається серед найактуальніших.
“Йдеться насамперед про дефіцит кадрів, особливо кваліфікованих фахівців. Але якщо говорити відверто, головна проблема — мобілізація”, — зазначив Кохан.
Він наголосив, що оборона країни й захист української землі є пріоритетом. Водночас аграрна галузь, як і багато інших сфер економіки, вже гостро відчуває кадровий тиск, спричинений мобілізаційними процесами.
Крім того, викликами для агросектору залишається урбанізація та відтік молоді з сільської місцевості, що ускладнює пошук кадрів на місцях. Наразі організація запровадила освітню програму “Агросфера” у школах.
“Це факультативний курс, який знайомить учнів із сучасною аграрною галуззю. Наразі він реалізований у 150 школах, ще 85 викладачів проходять навчання, щоб наступного року охопити вже понад 230 навчальних закладів”, — розповів заступник голови ВАР.
Кохан також вказав на проблему якості професійної освіти. За його словами, сільськогосподарська техніка, з якою працюють українські підприємства, кардинально змінюється кожні п’ять років. Але в освітніх закладах часто бракує сучасної матеріально-технічної бази.
“Якщо викладач показує студенту старі моделі техніки, а на підприємстві треба працювати на сучасних — доводиться ще півтора року донавчати працівника на практиці”, — резюмував Дмитро Кохан.
- За даними Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) протягом квітня з України експортували 4,1 млн тонн сільськогосподарської продукції, що на 23,4% менше, ніж у березні.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що аграрний експорт становить понад 50% всього експорту України.
- Міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль розповів, що минулого року агросектор забезпечив майже 60% валютного виторгу України.
Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.
У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.