Попередньо всі країни ЄС погодилися підтримати виділення €50 млрд Україні – Шмигаль

Джерело: Денис Шмигаль у Telegram

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що попередньо всі 27 країн-членів Європейського Союзу погодилися підтримати чотирирічну програму для України на 50 млрд євро Ukraine Facility.

“1 лютого ми очікуємо, що ЄС затвердить нову чотирирічну програму підтримки України на 50 млрд євро Ukraine Facility. Попередньо можемо сказати, що всі 27 членів ЄС погодилися підтримати цю програму”, — зазначив глава уряду.

А також додав, що цього року Україна очікує, що ЄС зможе надати фінансову допомогу приблизно на рівні 2023 року. Для покриття дефіциту українського бюджету, за його словами, важливо залучити від Євросоюзу близько 18 млрд євро.

Крім того, Денис Шмигаль зауважив, що Адміністрація президента США Джо Байдена має намір надати Україні цьогоріч 11,8 млрд доларів бюджетної підтримки.

“Очікуємо на позитивне рішення американського Конгресу з цього питання вже найближчим часом”, — сказав прем’єр-міністр.

А також підкреслив, що ще одне важливе рішення із Вашингтону — це схвалення Комітетом із закордонних справ Сенату США законопроєкту, який дасть можливість конфіскувати російські активи та передати їх на посилення стійкості та відбудову України.

Зокрема, Денис Шмигаль наголосив, що сторони роблять усе можливе, аби відповідний механізм запрацював вже цього року і в США, і в інших країнах.

Внаслідок російської атаки по Куп’янському районі (Харківська область) поранено волонтера. Крім того, ЗС РФ атакували селище Чорне вчора, 24 лютого, близько 23:00.

25 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що втрати української армії з початку повномасштабної війни становлять 31 військовослужбовців.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.