Попри заяви Фіцо: Словаччина продовжить постачати електроенергію Україні
Джерело: irozhlas
Словацький оператор системи передачі електроенергії SEPS продовжить електропостачання до України, навіть попри погрози прем’єра країни Роберта Фіцо припинити постачання.
SEPS – підконтрольна Словацькій державі компанія – весною 2024 року продовжила контракт з українською НЕК “Укренерго” ще на 12 місяців. Відтак, стверджують у SEPS, вони продовжать постачати електроенергію Україні відповідно до контракту.
Компанія SEPS також забезпечує транскордонну передачу електроенергії високовольтними лініями.
Повідомляється, що у перші 11 місяців 2024 року чистий експорт електроенергії зі Словаччини до України досяг 2,43 тераватт-години, що у три з половиною рази більше ніж в аналогічний період у 2023 році.
З березня Росія посилила ракетні та безпілотні атаки на енергетичну інфраструктуру України, знищивши половину генеруючих потужностей і спричинивши масштабні відключення електроенергії. Україна значною мірою залежить від імпорту енергії, зокрема зі Словаччини.
Днями прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо почав погрожувати Україні припиненням постачання електроенергії у відповідь на те, що Україна припинила транспорт російського газу.
Водночас аналітик Йозеф Бадіда у коментарі словацьким ЗМІ зауважив, що штучне припинення електропостачання може призвести до порушень європейського та словацького законодавства.
Ексміністр економіки Словаччини Карел Хірман також заявив, що електроенергію Україні постачають трейдери, а не держава. Він також наголосив, що такий крок Фіцо може призвести до конфлікту всередині Євросоюзу.
- Польський уряд готовий збільшити внутрішнє виробництво електроенергії, щоб компенсувати будь-який дисбаланс української системи у разі реалізації погроз прем’єр-міністра уряду Словаччини.
Пізно ввечері 15 липня російські війська атакували Кривий Ріг. Після ракетного обстрілу місті вирує пожежа, попередньо, є постраждалі.
Упродовж першого півріччя 2025 року українці придбали 22 тисячі вживаних легкових автомобілів, імпортованих зі США.
Понад 17 мільйонів курей більше не утримуються у клітках – Швеція досягла цього без законодавчих заборон, а завдяки суспільному тиску, свідомому споживанню та корпоративній відповідальності.
14 липня у Кишиневі стартував установчий семінар міжнародного проєкту, присвяченого збереженню та сталому управлінню Дністром — однією з головних транскордонних річок Східної Європи. Захід відкрив новий етап українсько-молдовської співпраці у водному секторі.
Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.