Порошенко спорядив на фронт ще сім комплексів «Ай-Петрі»

Джерело: Петро Порошенко/Facebook

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко передав підрозділам Сил оборони України сім комплексів протидії технічній розвідці “Ай-Петрі СВ”, а також засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) та безпілотники “Посейдон”.

За словами п’ятого президента, виробництво “Ай-Петрі” випереджає план, адже захист потрібен по всій лінії фронту.

За тиждень ми передали дев’ять нових комплексів “Ай-Петрі” для боротьби з ворожими дронами та керованими авіабомбами (КАБами), – повідомив Порошенко. – У п’ятницю на фронті передали два комплекси, сьогодні в Києві – ще сім, разом із БПЛА “Посейдон”. На фронті “Ай-Петрі” називають “вбивцею КАБів”, і вони вже довели свою ефективність, – додав він.

Один із комплексів передали 104-й бригаді, з якою Порошенко співпрацює з перших днів вторгнення. Висловивши подяку рівненській громаді за фінансування, він також передав комплекси 81-й бригаді ДШВ, де військові пройшли навчання з їх використання.

Свій “Ай-Петрі” отримав і 111-й батальйон, який захищає рідну землю.

Передача цього комплексу планувалася на наступний рік, але нам вдалося зробити новорічне диво, – додав Порошенко.

Крім того, комплекси передали ще кільком бригадам і центрам, назви яких не розголошують для збереження тактичної переваги. До кожного комплексу додається РЕБ із пікапом або окремо, якщо авто вже є.

Політик подякував працівникам оборонних підприємств, які працюють навіть під час свят, виготовляючи “Ай-Петрі” у стислі терміни. Окремо він передав безпілотник “Посейдон” для 22-ї бригади, від якої отримав позитивні відгуки щодо роботи дронів.

З осені 2023 року Петро Порошенко інвестував понад 200 мільйонів гривень у виробництво “Ай-Петрі СВ”, що захищають тисячі кілометрів фронту. Програма фінансується коштом політика, а також завдяки підтримці громад і благодійників.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.