Порошенки допоможуть створити реабілітаційний центр на Вінниччині

Джерело: Петро Порошенко/Facebook
На Вінниччині Петро та Марина Порошенки допоможуть реконструювати та переобладнати Немирівську міську лікарню і створити на її базі сучасний реабілітаційний центр. Для цього політик змінив місце своєї реєстрації, аби кошти від податків спрямовувалися Немирівській громаді зокрема на цей проект.
За рішенням місцевих депутатів, ці кошти будуть спрямовані виключно на створення реабілітаційного центру.
Я знову змінюю місце проживання. Так, ви вгадали: чутка про зміни в Городківці блискавично облетіла околиці. Найшвидше зорієнтувалися в Немирові. І запропонували великий спільний проект і їхню реєстрацію, – повідомив Порошенко.
Потреба в такому закладі виявилася критичною: обладнання для відновлення рухливості кінцівок та суглобів коштує від 100 тисяч до 500 тисяч гривень за одиницю, тоді як лікарні потрібно десятки таких апаратів. Державне фінансування таких витрат наразі не передбачене, водночас громада не має змоги самостійно покрити майже 10 мільйонів гривень додаткових витрат.
Ми маємо захистити наших військових. Бо саме по тому, як держава ставиться до своїх поранених, можна визначити, чи буде у цієї держави майбутнє, – наголосив нардеп.
У лікарні вже розпочато роботу над проєктно-кошторисною документацією. Під час огляду закладу Марина Порошенко акцентувала на необхідність врахування всіх важливих деталей – вентиляції, систем виклику та кондиціонування, аби медичний заклад відповідав сучасним стандартам і максимально задовольняв потреби пацієнтів.
Очільниця лікарні Олена Верлан-Кульшенко висловила вдячність родині Порошенків за ініціативу та підтримку, додаючи, що медзаклад уперше за свою історію отримає можливість капітального оновлення.
Наше відділення потребує ремонту. Так сталося в житті закладу, що великі, глобальні капітальні ремонти ми ще не мали. Я розповім одну історію. Коли приїхала Марина Анатоліївна, ми вже почали робити проектно-кошторисну документацію. І ніби зробили. Пропоную її Марині Анатоліївні, а вона каже: а кондиціонери, а кнопка виклику, а вентиляція? І я розумію, що не просто хочуть допомогти. Нам хочуть це зробити сучасно, з урахуванням максимально всіх потреб, які можуть бути в наших пацієнтів, – зазначила вона.
- Заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник повідомив, що до кінця цього року в Україні планують створити чотири міжрегіональні реабілітаційні центри для військових. Ці заклади зможуть одночасно приймати до 1 730 людей.
- Міноборони ініціювало зміни у системі забезпечення військових харчуванням під час лікування та реабілітації. Тепер українські військові матимуть покращене харчування за стандартами НАТО, навіть у цивільних лікарнях.
- Перший медичний заклад Міністерства оборони отримав статус Центру реінтеграції для звільнених з полону військовослужбовців.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.