Портрет Вінстона Черчилля, викрадений з канадського готелю, знайшли в Італії
Джерело: The Guardian
Портрет легендарного британського прем’єр-міністра Вінстона Черчилля під назвою “Лев, що реве”, який був викрадений з готелю в Оттаві, знайшли в Італії.
Як розповіли у виданні, портрет подарував готелю покійний канадський фотограф вірменського походження Юсуф Карш. Він зробив його після того, як британський лідер виступив перед канадським парламентом у 1941 році, ставши символом непокори Великої Британії у Другій світовій війні.
У серпні 2022 року персонал готелю помітив, що фотографію, яка висіла в читальному залі поруч із головним фоє, замінено підробкою. Через два роки за допомогою порад громадськості й судово-медичних розшуків вдалося знайти викрадача. Ним виявився 43-річний чоловік, який живе за 370 км на захід від Оттави. А сам портрет знайшли у Генуї, Італія.
“Портрет продали через аукціонний дім у Лондоні покупцеві в Італії. Ніхто з них не знав, що твір крадений”, – заявили в поліції.
Підозрюваного затримали у квітні та звинуватили в крадіжці, підробці документів та збутті краденого.
“Ми в захваті від того, що культовий портрет “Лев, що реве” повертається до свого законного дому в Fairmont Chateau Laurier. Цей портрет є не лише незамінним витвором мистецтва, але й важливою частиною історії нашого готелю”, – прокоментувала генеральна менеджерка готелю Женев’єва Дюма.
За даними видання, Карш і його дружина, втікаючи від геноциду вірмен до Канади, прожили в готелі 18 років. У нього також була студія до 1992 року. Серед героїв інших його портретів були Мартін Лютер Кінг-молодший, Ернест Гемінгвей і королева Єлизавета II.
Згідно з історичними даними, Карш вирвав сигару з рота Черчилля перед тим, як зробити його портрет, що змусило британського прем’єра насупитися. Зображення є найбільш знаковим для Черчилля і дуже поширеним. Саме воно з’явилося на британській купюрі в п’ять фунтів.
- Професійна дизайнерка Бекка Сеговія, котра вже 10 років поспіль відтворює зовнішність відомих історичних постатей, взялася за портрет французької воїтельки Жанни д’Арк.
Під час футбольного матчу між командами “Шахтар” і “Рух” перший символічний удар по м’ячу виконала захисниця України Наталія Грабарчук. Вона – колишня вихователька дитячого садка, яка нині служить стрільчинею-зенітницею у Галицько-Волинській радіотехнічній бригаді повітряного командування “Захід”.
Оксфордський словник обрав терміном 2024 року словосполучення “brain rot” (“гниття мозку”). Вислів означає надмірне споживання неякісного контенту, який шкодить людині.
У Бельгії набув чинності перший у світі закон, який надає секс-працівникам право підписувати офіційні трудові договори, а також отримувати низку соціальних виплат.
Лейбл Universal Music Group (UMG) подав скаргу до федерального суду в Нью-Йорку, в якому стверджує, що дистрибʼютор Believe розповсюджує треки фейкових виконавців.
Поліція Північної Македонії затримала громадянина, якого підозрюють у намірі вступити до лав російської армії та воювати в Україні.