Поряд із сучасним західним озброєнням ЗСУ використовують міні-«Гради», виготовлені на замовлення – Reuters

Джерело: Reuters

Україна має арсенал високотехнологічного західного озброєння для боротьби з російськими військами, однак, також застосовує виготовлені на замовлення міні-ракетні установки, які використовують частини системи радянських часів.

“Міні-Град” використовує труби реактивних систем залпового вогню БМ-21 “Град” радянської розробки, і може бути встановлений на пікапи, забезпечуючи додаткову мобільність для контрнаступу.

Ми намагаємося зробити їх точнішими порівняно з “Градами”. Вони мають таку саму схему стрільби, але завдяки додатковим механізмам прицілювання та меншій дистанції можуть бути точнішим, – розповів український військовий на псевдо “Галл”.

Військовослужбовець 108-ї окремої бригади територіальної оборони України зауважив, що міні-“Гради” були не такими точними, як новітні ракетні системи HIMARS, які Київ отримав від Сполучених Штатів, але дозволили наблизитися до лінії ворога.

Я не можу сказати, що ми вражаємо цілі з більшою точністю, ніж БМ-21, але ми можемо під’їхати ближче (до цілі)”, – пояснив він.

Військовий з позивним “Лука” розповів, що міні-“Град” має таймер, який допомагає захистити тих, хто ним керує, а волонтер-конструктор пускової станції Юрій Осоколанський зазначив, що там є місце для трьох ракет – менше, ніж у БМ-21 “Град”.

Чому? Тому що ми впевнені, що три ракети прилетять туди, куди нам потрібно. Вистрілювати 10, вісім або дві ракети по одній цілі досить неефективно, – наголосив він. – Ми точно вистрілюємо трьома ракетами. Потім армійці можуть змінити свою позицію, перезарядитися і продовжувати вогонь по різних цілях.

Український військовий аналітик Олександр Мусієнко повідомив, що у використанні міні-“Градів” є три переваги: ​​їх мобільність дозволяє швидко пересуватися, підрозділи, які їх мають, можуть вести вогонь по цілі, не чекаючи виклику артилерії з іншого боку, і вони пропонують додаткову вогневу міць для піхотних підрозділів із легким озброєнням.

Він додав, що розробку такої зброї було спрямовано на те, щоб “дати перевагу підрозділам, які, зазвичай, не мають такого типу озброєння”.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.