Поряд із сучасним західним озброєнням ЗСУ використовують міні-«Гради», виготовлені на замовлення – Reuters

Джерело: Reuters

Україна має арсенал високотехнологічного західного озброєння для боротьби з російськими військами, однак, також застосовує виготовлені на замовлення міні-ракетні установки, які використовують частини системи радянських часів.

“Міні-Град” використовує труби реактивних систем залпового вогню БМ-21 “Град” радянської розробки, і може бути встановлений на пікапи, забезпечуючи додаткову мобільність для контрнаступу.

Ми намагаємося зробити їх точнішими порівняно з “Градами”. Вони мають таку саму схему стрільби, але завдяки додатковим механізмам прицілювання та меншій дистанції можуть бути точнішим, – розповів український військовий на псевдо “Галл”.

Військовослужбовець 108-ї окремої бригади територіальної оборони України зауважив, що міні-“Гради” були не такими точними, як новітні ракетні системи HIMARS, які Київ отримав від Сполучених Штатів, але дозволили наблизитися до лінії ворога.

Я не можу сказати, що ми вражаємо цілі з більшою точністю, ніж БМ-21, але ми можемо під’їхати ближче (до цілі)”, – пояснив він.

Військовий з позивним “Лука” розповів, що міні-“Град” має таймер, який допомагає захистити тих, хто ним керує, а волонтер-конструктор пускової станції Юрій Осоколанський зазначив, що там є місце для трьох ракет – менше, ніж у БМ-21 “Град”.

Чому? Тому що ми впевнені, що три ракети прилетять туди, куди нам потрібно. Вистрілювати 10, вісім або дві ракети по одній цілі досить неефективно, – наголосив він. – Ми точно вистрілюємо трьома ракетами. Потім армійці можуть змінити свою позицію, перезарядитися і продовжувати вогонь по різних цілях.

Український військовий аналітик Олександр Мусієнко повідомив, що у використанні міні-“Градів” є три переваги: ​​їх мобільність дозволяє швидко пересуватися, підрозділи, які їх мають, можуть вести вогонь по цілі, не чекаючи виклику артилерії з іншого боку, і вони пропонують додаткову вогневу міць для піхотних підрозділів із легким озброєнням.

Він додав, що розробку такої зброї було спрямовано на те, щоб “дати перевагу підрозділам, які, зазвичай, не мають такого типу озброєння”.

Лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко передав артилеристам 406-ї ОАБр два комплекси протидії технічній розвідці “Ай-Петрі”.

На зворушливому відео, опублікованому 2-ю Галицькою бригадою НГУ, закадрували прощання українського гвардійця з коханою та дитиною. Дорогою на фронт родина зустріла бійця на короткі хвилини обіймів, поцілунків і сліз, перш ніж він продовжив рух до бойових побратимів.

Російський газовидобувний проект Arctic LNG 2 під керівництвом компанії РФ “Новатек” різко, практично до нуля в листопаді, скоротив видобуток газу на своїх родовищах на тлі західних санкцій. Виробництво на російському підприємстві впало до мінімуму за рік.

12 листопада уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Україна змогла повернути 1002 дитини з Російської Федерації та тимчасово окупованих територій.

На початку широкомасштабного вторгнення Сумщина стала одним із головних напрямків просування російських військ. Окупація у…