Посадовці лісового господарства організували вирубки у заповідній території на 257 млн грн

Джерело: ДБР

Працівники Державного бюро розслідувань у співпраці зі Службою безпеки України повідомили про підозру керівництву Кутського лісового господарства на Івано-Франківщині. Вони організували незаконні вирубки дерев на території Національного природного парку “Гуцульщина”, що завдало значних збитків державному бюджету. Загальна сума збитків становить понад 257 мільйонів гривень.

Згідно з повідомленням ДБР, директор лісгоспу залучив до незаконної діяльності начальника одного з відділів лісгоспу, інженера та голову ліквідаційної комісії.

Вони видавали лісорубні квитки на проведення вибіркових рубок, видаючи їх як заходи для оздоровлення та формування лісів. Робили це чиновники незаконно, адже будь-які роботи на території природно-заповідного фонду можуть відбуватися лише за погодженням з Міндовкілля та з дозволу обласної адміністрації.

У період з травня по грудень 2022 року на території Національного парку “Гуцульщина” було незаконно вирубано більше ніж 1,7 тисячі дерев різних порід на основі підроблених документів. Сума екологічних збитків становить понад 257 мільйонів гривень.

Фігурантам повідомлено про підозру у перевищенні службових повноважень та незаконній порубці й збуті лісу у складі організованої злочинної групи (ч. 4 ст. 246, ч. 3 ст. 365 КК України). Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.