Посадовці ЗСУ «переплатили» ₴27 млн на закупівлі запчастин до бойових літаків

Джерело: СБУ, НАБУ, САП

Правоохоронці викрили на корупції двох посадовців Командування Сил логістики ЗСУ. Через їх оборудку держбюджет зазнав збитків на 27,3 мільйона гривень.

Протягом 2022-2023 років фігуранти уклали контракти на закупівлю авіаційних запчастин для українських бойових літаків. Як встановило розслідування, посадовці Міноборони закуповували запчастини за завищеною вартістю у підконтрольної компанії-посередника.

Для її перемоги у тендері фігуранти залучили ще декілька афілійованих комерційних структур, у тому числі з іноземною реєстрацією, щоб зробити видимість конкуренції. Отриманий “надприбуток” учасники оборудки вивели у тінь через мережу підконтрольних фірм.

Наразі обом посадовцям повідомлено про підозру у зловживанні владою. Вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу. Підозрюваним загрожує до 6 років позбавлення волі.

 

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.