Посадовицю Центральної МСЕК затримали під час отримання хабаря

Джерело: Офіс генерального прокурора у Telegram

Правоохоронці затримали посадовицю Центральної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) за підозрою у хабарництві. Вона вимагала 2 тисячі доларів за сприяння в отриманні ІІ групи інвалідності для чоловіка, що дозволяло зняти його з військового обліку.

Фото: Офіс генерального прокурора

Згідно з даними слідства, посадовиця пропонувала “послугу” з оформлення групи інвалідності, що дає можливість уникнути мобілізації. Підозрювану затримали під час передачі грошей у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Під час обшуків у неї вилучили близько 20 тисяч доларів, документи з оформлення інвалідності, медичну документацію, особові справи та інші матеріали, що можуть свідчити про причетність до незаконної діяльності.

Посадовиці повідомили про підозру у зловживанні впливом, а також обрано запобіжний захід.

Довідка. Уряд затвердив план боротьби з корупцією та іншими правопорушеннями серед медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на засіданні 25 жовтня. Днями прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Медико-соціальні експертні комісії в Україні замінять новою європейською моделлю: цифровою і повністю прозорою.

До цього, влада країни скликала засідання РНБО, де ухвалила рішення про ліквідацію МСЕК.

Згодом Президент Володимир Зеленський підписав указ про введення у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 жовтня 2024 року “Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів”. Зокрема мовиться про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року.

Згідно з текстом документа, глава держави доручив впродовж трьох місяців перевірити рішення МСЕК стосовно встановлення інвалідності посадовцям. Необґрунтовані рішення переглянуть.

4 листопада Кабінет міністрів України подав у Верховну Раду анонсований законопроєкт про реформування (ліквідацію) МСЕК.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.