«Потрібно відстояти наш спосіб життя»: президент Чехії закликав продовжити допомогу Україні
Джерело: Петр Павел в інтерв’ю французькому виданню Le Monde
Президент Чехії Петр Павел переконаний, що саме ненадання Україні необхідного озброєння стало однією з причин повільного контрнаступу ЗСУ, який не підтвердив західні очікування.
Павел наголосив, що, безумовно, рішення дотримуватися рекомендацій Комісії щодо початку переговорів стосовно вступу з Україною та Молдовою та надання статусу кандидата Грузії є джерелом задоволення: усі держави-члени вважають, що розширення Європейського Союзу служить інтересам стабільності та безпеки в Європа.
З іншого боку, і це глава Чехії назвав зворотною стороною медалі, відсутність угоди про фінансову допомогу в розмірі 50 мільярдів євро протягом чотирьох років є розчаруванням. Він пояснив, що не можна сказати про підтримку словами, натомість не допомагати матеріально.
Якщо ми вважаємо, що війна в Україні – це зло проти правового порядку, що вона торкається основ наших суспільств, ми повинні підтримувати країну, хочемо ми цього чи ні. Не з любові до українців, а щоб відстояти наш спосіб життя, — зазначив Павел.
За його словами, гіпотетичний успіх РФ створить реальну загрозу безпеці решті європейських країн та майбутньому Європи.
Це спонукало б його (Путіна – ред.) вірити в те, що його бачення міжнародного порядку є правильним, та й інші країни можуть навчитися цьому, а не лише Китай, який випробовує нашу реакцію та нашу стійкість… У наших країнах можна сказати, що ми звикли до цієї війни, але точно не втомилися. Наші міста не бомблять, наших громадян не вбивають, – наголосив він.
Павел додав, чим швидше союзники розв’яжуть питання фінансової допомоги Україні, тим краще для усіх.
- Міністерство оборони Чехії 12 жовтня, повідомило, що Чехія та Данія спільно постачатимуть Україні важку військову техніку найближчими місяцями.
- 19 вересня під час зустрічі у форматі “Рамштайн”, Чехію представляв заступник міністра оборони Даніель Блажковец, котрий підписав “Лист про наміри” з міністрами оборони Данії та Нідерландів. Угода дозволить надалі постачати Україні переважно чеське озброєння за фінансової підтримки Данії та Нідерландів.
- Чехія обмежить пересування російських дипломатів – FT.
- 10 листопада уряди Чехії та Тайваню підписали угоду про спільну роботу, щоб допомогти у відбудові України.
- Сенат Чехії продовжив дію мандату на проведення бойової підготовки українських військовослужбовців до кінця 2024 року.
Заступник голови МЗС Леонід Тимченко повідомив, що в Україні станом на 12 листопада офіційно зареєстровані 53 868 осіб, котрі вважаються зниклими безвісти за особливих обставин.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 12 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 156 бойових зіткнень.
Російський президент Володимир Путін відмовився відвідувати саміт G20 у Бразилії 18-19 листопада, заявив російський посол Марат Бєрдиєв.
12 листопада міністр фінансів Сергій Марченко та глава зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо підписали Рамкову угоду щодо проєктів, котрі фінансуються за програмою Фінсько-українського інвестиційного фонду. У межах угоди на 2025 рік заплановане надання кредитів на суму до 50 млн євро.
Колишній Головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний звернувся до британського парламенту, акцентувавши, що для України настав вирішальний момент у боротьбі за незалежність.