Повернення обов’язкової військової служби підтримують 60% німців – опитування

Джерело: DW

Більшість громадян Німеччини виступають за повернення обов’язкової військової служби.

“60% опитаних Інститутом маркетингових досліджень YouGov на замовлення газети Welt am Sonntag “повністю” (28%) або “скоріше” (32%) підтримують запровадження загальної обов’язкової військової служби”, – йдеться в повідомленні.

Тим часом 32% виступають “проти”, з яких 18% “скоріше” і 14% “повністю”. 8% опитаних не змогли відповісти.

Як розповіли у виданні, обов’язкова військова служба була зупинена у Німеччині у 2011 році. Однак відтоді Бундесвер не зміг укомплектуватися на добровільній основі.

Зараз же міністерство оборони Німеччини планує значно збільшити кількість резервістів Бундесверу.

За словами заступника генерального інспектора Бундесверу та уповноваженого у справах резервістів Андреаса Гоппе, як і за часів Холодної війни, вони навчатимуться та оснащуватимуться таким чином, щоб посилювати чи замінювати діючі підрозділи під час військових операцій.

Водночас вказано, що метою є створення основного контингенту резервістів до 60 тисяч осіб, які будуть кваліфіковані для виконання конкретних завдань.

Нині цей показник становить близько 44 тисяч осіб.

Німецьке оборонне відомство очікує, що найближчими роками Бундесвер щороку залишатимуть понад 10 тисяч військовослужбовців, які можуть стати резервістами.

В Україні триває 849-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 531 тисячу осіб.

Уночі 21 червня російські окупаційні війська випустили по Україні чотири ракети. Усі вдалось збити.

21 червня відзначають Міжнародний день йоги, Всесвітній день гідрографії, Всесвітній день гуманізму, Всесвітній день жирафа, Всесвітній день рукостискання, Свято музики, Міжнародний день скейтбордингу та День денного світла. Християни сьогодні вшановують мученика Юліана Тарсійського.

За даними синоптиків у п’ятницю, 21 червня, в Україні очікується суха та тепла погода.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.