Працівники з КНДР заробляють в Росії лише 10 доларів на місяць – правозахисники

Джерело: NBC News

Правозахисники з’ясували, що північнокорейські працівники, яких відправляють до Росії, можуть заробляти по 10 доларів США на місяць, а подекуди й влазити в борги.

Для північнокорейців відправлення на роботу за кордон часто вважається дорогоцінним шансом заробити гроші для своїх сімей, водночас отримавши рідкісний шанс побачити зовнішній світ. Але не у випадку Росії.

Фахівці міжнародного фонду з прав людини Global Rights Compliance поспілкувалися з 21 північнокорейським чоловіком, які працювали або працюють на будівельних майданчиках у трьох російських містах.

Під тим, що вони назвали постійним наглядом, вони змушені працювати до 16 годин на день практично без вихідних, заробляючи лише 10 доларів на місяць після відрахувань і часто потрапляючи в борги.

Ми живемо гірше, ніж худоба“, – розповів 50-річний робітник.

Згідно зі звітом організації, північнокорейці часто навіть не знають, на кого вони працюють, після того, як їх наймають росіяни. Паспорти працівників негайно вилучаються і зберігаються у північнокорейських спецслужбістів у Росії.

Працівники з КНДР розповіли про нестерпні умови проживання: їх селять у неопалюваних і переповнених контейнерах, які кишать тарганами та клопами, а приймати душ дозволяють лише один-два рази на рік.

Ті, хто працює в Росії, повинні виконувати обов’язкову щомісячну норму, яка “постійно зростає” – “заробити” близько 700 доларів, які сплатять безпосередньо північнокорейській державі. Будь-який дефіцит переноситься на наступний місяць, що втягує працівників у борги, йдеться у звіті.

Травми та хвороби часто ігноруються або розглядаються як перешкоди для продуктивності.

Український бренд вишитого одягу EMBR GEM заявив, що його оголошення про припинення співпраці з колишньою партнеркою через звинувачення у жорстокому поводженні з тваринами не стосується шеф-кухарки та телеведучої Ольги Мартиновської.

За даними опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), більшість українців очікують перезавантаження центральної влади після завершення війни.

У авіакатастрофі Су-24М на Хмельниччині загинули 55-річний льотчик-випробувач “Антонова” Богдан Загорулько та 23-річний випускник ХНУПС Богдан Бабенко.

У Краматорську на Донеччині російські окупанти цілеспрямовано атакували комунальників.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що попереджувальні постріли, здійснені російським фрегатом з метою відвернути цивільну яхту під прапором Великої Британії поблизу британських територіальних вод, були безрозсудними та викликають глибоке занепокоєння.