«Права нардепа не можуть бути обмежені навіть під час воєнного стану» – адвокат Порошенка

Джерело: Ігор Головань/Facebook

Адвокат лідера фракції “Євросолідарність” Петра Порошенка, Ігор Головань заявив, що блокування міжнародних поїздок політика є порушенням законодавства, яке він оскаржить у суді. Прикордонники, діючи за вказівкою влади, знову не пропустили Порошенка через кордон, порушивши права народного депутата.

Головань наголошує, що, згідно з законом, навіть під час дії воєнного стану права депутатів не можуть бути обмежені.

Він зазначив, що блокування міжнародних поїздок лідера “Європейської Солідарності” – це свавілля влади, і пообіцяв оскаржити такі незаконні дії в судовому порядку.

Порошенко. Кордон. Суд. Знову. Важка ситуація на фронті не заважає владі пильно слідкувати за політичними опонентами і абсолютно незаконно в ручному режимі керувати режимом пропуску через державний кордон. Петра Порошенка в черговий раз не пропустили через державний кордон, знову зірвали важливі для захисту інтересів України зустрічі, – наголосив адвокат.

Він додав, що на цей раз “відзначилися посадовці 6-го Волинського прикордонного загону”. Головань нагадав про чітку норму статті 26 Закону “Про статус народного депутата України”, згідно з якою конституційні права і свободи народного депутата не можуть бути обмежені навіть в умовах воєнного чи надзвичайного стану.

Ніхто не має права перешкоджати поїздкам народних депутатів як по Україні, так і за кордон. Як завжди, чиновники приховують підстави своїх протиправних дій. За їх твердженням, Петро Порошенко “не зміг надати на паспортний контроль документи, що підтверджують підставу для виїзду за кордон”. Чого саме “не зміг надати” Петро Порошенко? “Височайшего соізволєнія”?, – додає правозахисник.

Головань запевнив, що сторона захисту оскаржить рішення у суді.

Зауважимо, Порошенко з трибуни Верховної Ради повідомив, що його вкотре не випустили з України у закордонне відрядження до Брюсселя.

У цьому контексті п’ятий президент України згадав, як рівно 11 років тому – 16 січня 2014 року – у парламенті проголосували за так звані “диктаторські закони”. Порошенко наголосив, що зараз в Україні триває згортання демократії.

16 січня – історичний день для всієї Української держави. 11 років тому в цій залі було поставлено на голосування і руками проголосовано згортання демократії в Україні, яке врешті-решт привело до реалізації Революції Гідності. Ті, хто голосували 16 січня 11 років тому, – все ще в цій залі. І все ще Верховна Рада зараз, під час війни, не спромоглася вигнати їх із зали.

За словами Порошенка, у Європі він мав зустрітись з лідерами Європейської Народної Партії, але “знову за вказівкою керівника служби безпеки президента не випустили на кордоні”.

Політик наголосив, що таким чином влада намагається відвернути увагу від власної корупції, жадібності та крадіжок. Зокрема, додав Порошенко, лише зараз понад 70 млрд було вкрадено в армії під час голосувань у Раді.

Але 16 січня – це також і приклад героїзму. Бо 10 років тому в Донецькому аеропорту славетні “кіборги” продемонстрували, що значить новостворені Збройні Сили України, які і зараз тримають фронт, нищать русню і рятують державу, – пригадав політик.

16 січня глава Росії Володимир Путін підписав указ про проведення військових зборів для громадян, котрі перебувають у запасі.

Директор НАБУ Семен Кривонос подав скаргу до Вищої ради правосуддя з проханням притягнути до дисциплінарної відповідальності суддю Печерського суду міста Києва.

Нацагентство на запит Головного слідчого управління Національної поліції України розшукало значні активи у кримінальному провадженні щодо корупційної схеми в лісовій галузі. 

Засновник маркетплейсу Amazon Джефф Безос, голова Tesla та SpaceX Ілон Маск та засновник Meta Марк Цукерберг будуть гостями на інавгурації обраного президента США Дональда Трампа.

Громадянин Німеччини Штефан Дюрр, котрий понад 20 років займається виробництвом молока в Росії, отримав російський державний орден Дружби “за заслуги в галузі сільського господарства”.