Правляча партія поставила вибір перед країною: війна або мир. Перебіг виборів у Грузії
Джерело: The Washington Post
Партія “Грузинська мрія”, що займає проросійську позицію, оголосила про перемогу на жовтневих виборах. Вона набрала 54% голосів після проведеної кампанії, де попередила грузинів: приєднуйтесь до Заходу і повторіть долю України.
Як пише видання, правляча партія Грузії успішно користується роздробленою опозицією та страхом суспільства перед війною, чому весь час сприяла російська пропаганда.
З кожним днем все більше стає ймовірною перемога “Грузинської мрії” на виборах. Якщо їй таки вдасться це зробити, відхід Грузії від прагнення стати частиною Європейського союзу стане прикладом та застереженням для України та інших пострадянських держав, — пояснюють у WP.
До того ж, поворот партії у бік Росії не є давнім. З 2012 року, коли партія прийшла до влади, вона робила вагомі кроки в просуванні країни до членства в Європейському союзі. Однак після початку війни в Україні, партія змінила свої погляди.
Уряд почав представляти Захід та опозицію як “глобальну партію війни”, яка планує використовувати грузинів як пішаків у битві проти Москви.
Переважна більшість грузинів підтримують європейську інтеграцію і не люблять Москву. А опозиція прагне представити вибори як вибір між ЄС та Росією.
Сама ж партія не вважає себе за проросійську, а прагне ставити національні та інтереси країни першим пріоритетом.
- Велика Британія та ЄС попередили про вихід війни «на інший рівень»
- Третя світова війна вже розпочалась, можна так вважати – Залужний
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.
Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.