Правоохоронці затримали підозрюваного у вбивстві ексзаступника мера Камʼянського

Джерело: ГУНП в Дніпропетровській області, Офіс генпрокурора

Правоохоронці затримали підозрюваного у вбивстві ексзаступника мера Камʼянського та колишнього депутата партії “Батьківщина” Олександра Плахотніка. За даними слідства, мотивом вбивства став неповернений борг.

Для реалізації злочину підозрюваний протягом декількох місяців стежив за ексзаступником мера та збирав детальну інформацію. Для цього встановив відеокамери поблизу будинку експосадовця для щоденного відстежування його переміщення.

Вранці 28 березня підозрюваний прибув до місця проживання Плахотніка і там щонайменше 10 разів вистрілив у експосадовця. Від отриманих поранень Плахотнік загинув на місці події, а фігурант залишив місце злочину.

Правоохоронці виявили підозрюваного у Львівській області. Ним виявився 54-річний житель Кам’янського, який був знайомий з жертвою. Аби приховати сліди злочину, чоловік спалив авто, яким користувався та втік до іншої області.

1 квітня чоловіку повідомили про підозру в умисному вбивстві, вчиненому з корисливих мотивів, та у незаконному поводженні зі зброєю (п. 6 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 263 КК України).

Нагадаємо, 28 березня на Дніпропетровщині на узбіччі автодороги виявили тіло чоловіка з вогнепальним пораненням голови.

  • Вранці 14 березня в Одесі посеред вулиці застрелили місцевого громадського активіста Дем’яна Ганула.

Уночі 4 липня російські окупаційні війська здійснили черговий масований обстріл української столиці. У Києві низка постраждалих та руйнувань.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.