Представник омбудсмена зреагував на заяву журналістки Родак про домагання професора ЛНУ
Джерело: Тарас Подвірний
Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області Тараса Подвірний прокоментував заяву журналістки Катерини Родак про те, що її домагався професор ЛНУ ім. Франка Йосип Лось.
Подвірний подякував журналістці за те, що вона наважилась розповісти і наголосив, що це важливий крок, адже порушено тему, про яку довгий час мовчали
“Коли постраждалі розповідають свої історії, вони не лише дають собі можливість звільнитися від тягаря травми, а й допомагають іншим зрозуміти, що вони не самі. Говорити – означає протистояти. Говорити – означає змінювати систему”.
Він додав, що освітні заклади повинні бути простором знань і розвитку, а не місцем страху та маніпуляцій, а ті, хто використовують свій авторитет і становище для зловживань, повинні нести відповідальність.
Подвірний наголосив, що під дописом Катерини Родак написали й інші випадки домагань. Тому, запевнив він, вони постараються зробити все можливе, аби покарати винних і щоб подібних історій не повторювалось.
“Як Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Львівській області, закликаю всіх, хто постраждав, звертатися за допомогою. Ми на вашій стороні. Ви не одні. Тільки спільно ми зможемо змінити цю реальність!”.
Він нагадав, що на Національну гарячу лінію з запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації можна зателефонувати за номерами 0 800 500 335 або 116 123, які є безплатними з усіх мобільних телефонів. Або скористатися електронними каналами зв’язку – Skype @lastrada-ukraine, Facebook @lastradaukraine, Instagram @lastradaukraine, Telegram – NHL116123 чи електронною поштою – [email protected]. Ця лінія так само є цілодобовою.
- Театрального режисера та викладача КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого Андрія Білоуса в анонімному відео звинуватили у домаганнях до студенток.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.