Премʼєра Сербії відправили у відставку на тлі протестів
Джерело: RTS
Парламент Сербії відправив у відставку уряд та премʼєр-міністра Мілоша Вучевича на тлі протестів у країні.
Наприкінці січня Вучевич оголошував, що подає заяву про відставку.
Новий уряд мають призначити за 30 днів. Якщо цього не зроблять до 18 квітня, у країні проведуть позачергові парламентські вибори.
Передісторія
1 листопада 2024 року обвалився відремонтований дах на залізничному вокзалі в місті Новий Сад (друге за кількістю населення місто в Сербії). Тоді цього загинуло 15 людей.
Внаслідок цього в країні розпочались масштабні протести студентів та опозиції. Мітингарі вимагають покарання винних у катастрофі та звинувачують владу у повільному розслідуванні, а також в корупції і кумівстві, що призвело до неякісного будівництва.
Увечері 15 березня в Белграді відбувся масовий антиурядовий мітинг із вимогою відставки президента Александара Вучича. За оцінками поліції, у протестах взяли участь 107 тисяч осіб, тоді як моніторингова організація Public Assembly Archive нарахувала до 325 тисяч учасників.
- У Сербії вже кілька місяців тривають протести проти чинного глави держави Александра Вучича. У межах протестів мітингувальники заблокували роботу офісів державного телебачення.
- Сербські опозиційні депутати кинули димові шашки і сльозогінний газ у парламенті на знак протесту проти уряду і на підтримку студентів-демонстрантів, а один із законодавців отримав інсульт.
США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.
Триває 1581-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.
23 червня відзначається Всесвітній день інформаторів, Міжнародний Олімпійський день, День державної служби ООН, Міжнародний день жінок в інженерії. У церковному календарі – день пам’яті святої мучениці Агрипини.
За даними синоптиків у вівторок, 23 червня, у низці областей очікуються опади.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.