Прем’єр-міністерка Італії створює альянс для боротьби з нелегальною міграцією
Джерело: Reuters
23 липня країни Середземномор’я, Близького Сходу та Африки узгодили спільні кроки, аби спробувати уповільнити неконтрольований потік мігрантів та подолати певний тиск, який змушує людей залишати свої домівки, намагаючись дістатися Європи.
Після одноденної зустрічі під керівництвом прем’єр-міністерки Італії Джорджії Мелоні новий альянс зобов’язався боротися з міграційним потоком, а також покращити співпрацю в таких сферах, як відновлювана енергетика для боротьби зі зміною клімату та покращення перспектив бідніших країн.
Учасники з понад 20 країн погодилися надати фінансування для підтримки проєктів розвитку в межах, за словами Мелоні, “Римського процесу”, який триватиме кілька років. Зокрема вона привітала обіцянку Об’єднаних Арабських Еміратів надати 100 мільйонів доларів і зауважила, що наступним кроком буде організація конференції донорів.
Пом’якшуючи свою колишню жорстку риторику, Мелоні пояснила, що її уряд готовий прийняти більше осіб законними шляхами, оскільки “Європа та Італія потребують міграції”.
Водночас наголосила, що необхідно зробити більше, аби запобігти спробам мігрантів здійснити небезпечний перетин Середземного моря несанкціонованими способами.
Згортання діяльності мереж торгівлі людьми — це наша спільна мета, — заявила Мелоні.
Європейський Союз та Туніс минулого тижня підписали угоду про “стратегічне партнерство”, що містить кроки зокрема й у боротьбі з торговцями людьми та зміцнення кордонів. Прем’єр-міністерка Італії під час поїздки до Тунісу з Урсулою фон дер Ляєн та прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте наголосила, що узгоджений план – “модель побудови нових відносин із сусідами з Північної Африки”.
Ми хочемо, щоб наша угода з Тунісом була шаблоном. Планом майбутнього. Для партнерства з іншими країнами регіону, — зазначила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на конференції.
Цього року кількість мігрантів в Італії різко зросла до понад 83 000 осіб. Вже 11 квітня уряд Італії оголосив надзвичайний стан у сфері міграції.
- 16 липня ЄС завершив угоду з Тунісом, котра фактично пропонує країні мільйони в обмін на блокування човнів, які перевозять все більше людей до Європи.
- 26 січня міністри Європейського Союзу обговорювали способи приборкати нелегальну міграцію.
- Чиста міграція до Великої Британії зросла до рекордного рівня в 504 тисячі осіб за рік до червня 2022 року.
- Представник офісу координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин заявив, що РФ роками застосовує міграційний тиск у гібридній війні із Заходом.
Китайський стартап Synyi AI відкрив у Саудівській Аравії першу у світі клініку, де штучний інтелект ставить діагнози та виписує рецепти пацієнтам.
Український співак Melovin до Міжнародного дня боротьби з гомофобією, біфобією і трансфобією нагадав про свою бісексуальність та додав, що 17 травня для нього — це передусім день особистої гідності.
У штаті Джорджія (США) вагітна жінка, у якої констатували смерть мозку, вже три місяці перебуває на апаратах життєзабезпечення, щоб дати можливість плоду розвинутися до моменту народження. Це пов’язано зі законом штату, який забороняє аборти після виявлення серцебиття плоду.
Сьогодні, 17 травня, у швейцарському Базелі триває пісенний конкурс Євробачення 2025. Вокаліст гурту Ziferblat, що представляє Україну на цьогорічному пісенному шоу Євробачення в Базелі, вигукнув “Слава Україні!” після виступу.
Міністерство внутрішньої безпеки США розглядає ідею проведення реаліті-шоу, в якому іммігранти змагатимуться за шанс отримати американське громадянство.