Прем’єрка Італії: легальна міграція не розв’яже демографічну кризу в Європі
Джерело: Reuters
14 вересня прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні припустила, що “певна легальна міграція” може принести користь європейській економіці, водночас це не є вирішенням демографічної кризи на континенті.
Мелоні виступила на саміті з демографії в Будапешті, організованому прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.
Я думаю, що квота легальної міграції… може зробити позитивний внесок у наші економіки, але я переконана, що для нас було б більш відповідально довірити європейським громадянам вирішення кризи європейської системи соціального забезпечення, – пояснила глава італійського уряду.
Коаліція Мелоні, яка прийшла до влади минулого року, дотримується націоналістичної програми, що містить жорсткий підхід до міграції, обіцянки підвищити рекордно низьку народжуваність в Італії, законодавство проти ЛГБТ-батьківства та використання іноземних слів в офіційних документах.
Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів
Ми живемо в епоху, коли все, що визначає нас, зазнає нападу, – зазначила Мелоні, додавши, що захист традиційної моделі сім’ї та Бога є частиною “великої битви” за захист людства та прав людей.
Зауважимо, 11 квітня уряд Італії оголосив надзвичайний стан у сфері міграції після “різкого зростання” потоків через Середземне море.
- 26 січня міністри Європейського Союзу обговорювали способи приборкати нелегальну міграцію, зокрема відправляючи назад нелегально прибулих. Кількість мігрантів зростає, відроджуючи заклики щодо прикордонних парканів і центрів притулку за межами Європи.
- Чиста міграція до Великої Британії зросла до рекордного рівня в 504 тисячі осіб за рік до червня 2022 року, що було зумовлено збільшенням кількості громадян країн, котрі не входять до Європейського Союзу.
- Представник офісу координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин заявив, що упродовж багатьох років Росія застосовує різні інструменти проти західних країн, щоб послабити ЄС, НАТО чи США. Зокрема міграційний тиск росіяни використовують у гібридній війні із Заходом.
- Греція почала будівництво додаткової 35-кілометрвоої огорожі вздовж річки Мариця на кордоні з Туреччиною для запобігання проникненню нелегальних мігрантів.
Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що де-юре визнання російського контролю над Кримом може стати “бомбою уповільненої дії”.
У 2025 році Україна очікує понад 39 мільярдів доларів бюджетної підтримки. Надходження цих коштів підтверджено партнерами.
У Києві жінка танцювала на балконі житлового комплексу під російську музику в День жалоби за загиблими внаслідок російського нападу 24 квітня. Її притягнули до адміністративної відповідальності.
У застосунку “Армія+” запустили новий навчальний курс про фінансову грамотність для військових.
Уряд Китаю розглядає можливість призупинення дії 125% тарифу на деякі види американського імпорту, оскільки економічні витрати від торговельної війни “око за око” значно впливають на певні галузі промисловості.