Президент Болгарії наклав вето на безоплатну передачу бронетехніки Україні

Джерело: nova.bg.

Президент Болгарії Румен Радєв використав право вето для заблокування ініціативи щодо безоплатної передачі Україні бронетехніки. Він повернув на новий розгляд у парламент закон про ратифікацію угоди.

У мотивації вето вказано, що парламентарі не отримали достатньо конкретної інформації щодо параметрів постачання, що унеможливлює об’єктивну оцінку необхідності наданого обладнання.

Радєв підкреслив, що броньована транспортна техніка підвищеної прохідності, яку могли б передати Україні, може бути використана для охорони болгарського кордону та надання допомоги населенню у випадку катастроф і аварій, включаючи важкодоступні райони.

“Я керуюся переконанням, що безпека, здоров’я та життя болгарських громадян мають бути пріоритетом”, – сказав президент Болгарії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.