Президент Вірменії підписав закон про націоналізацію компанії російського мільярдера
Джерело: пресслужба президента Вірменії
8 липня президент Вірменії Ваагн Хачатурян підписав закони щодо націоналізації ЗАТ “Електричні мережі Вірменії” проросійського бізнесмена Самвела Карапетяна.
Відповідно до ухвалених правок, національний регулятор отримує розширені повноваження щодо енергетичних компаній, зокрема може тимчасово усувати власників від управління, призначати зовнішнє керівництво та ініціювати примусовий продаж підприємства. Окрім того, держава отримує пріоритетне право на викуп.
ЗАТ “Електричні мережі Вірменії” є монополістом та входить до групи “Ташир”, що належуить мільярдеру вірменського походження, якого пов’язують із високопосадовцями силових структур Росії, Самвелу Карапетяну.
Парламент Вірменії остаточно ухвалив пакет законів про можливість націоналізації ЕМВ 3 липня. Намір націоналізувати компанію прем’єр-міністр Нікол Пашинян озвучив 24 червня.
Карапетяна затримали 18 червня в Єревані. Йому інкримінують публічні заклики до насильницького захоплення влади (частина 2 статті 422 Кримінального кодексу Вірменії). Його арешт збігся з загостренням конфлікту між владою та Вірменською апостольською церквою. Бізнесмен публічно підтримав духовенство та звинуватив уряд у “нападках на церкву й народ”, додавши, що буде змушений “втрутитися”, якщо політики не відреагують. Захист Карапетяна наполягає, що саме ці висловлювання стали підставою для обвинувачення. Сам підприємець твердить, що не закликав до жодних політичних дій.
Парламент Вірменії ухвалив пакет законів про націоналізацію ЕМВ 3 липня. Намір націоналізувати компанію прем’єр-міністр Нікол Пашинян озвучив 24 червня.
Згідно з даними Forbes, 59-річний Карапетян посідає 44-те місце в рейтингу найзаможніших людей Росії та 1102-ге у світовому списку мільярдерів. Його статки оцінюються в 3,2 мільярда доларів.
- Росія пришвидшила комплектування своєї військової бази в Ґюмрі (Вірменія) з метою посилення військово-політичного тиску на країни Південного Кавказу.
На Тернопільщині внаслідок зіткнення легковика з вантажівкою загинули четверо осіб. Трагедія сталася поблизу села Синява на трасі Тернопіль–Збараж–Ланівці.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.
Федеральна служба з ветеринарного та фітосанітарного нагляду Росії заборонила ввезення усіх видів молочної продукції від двох азербайджанських компаній – ТОВ “ALLBUY” і ТОВ “MILK PRODUCTS”.
Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.
Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.