Продавали ухилянтам «консульські» посвідчення для втечі за кордон: СБУ викрила зловмисників
Джерело: СБУ
Співробітники Служби безпеки викрили ділків, які продавали ухилянтам “консульські” посвідчення для втечі за кордон.
У результаті комплексних заходів на Київщині затримано трьох ділків, які продавали ухилянтам фейкові посвідчення працівників “почесних консульств іноземних країн в Україні”.
Фігуранти вписували персональні дані своїх клієнтів в “документи” і додавали їхні фотокартки. За зовнішнім виглядом підробки були високої якості і дуже нагадували дипломатичні посвідчення встановленого зразка.
Придбавши фальшивку, ухилянти використовували її, щоб ввести в оману представників військкоматів та уникнути призову.
Крім того, організатори схеми надавали своїм клієнтам поради щодо незаконного перетину кордону з використанням фейкових документів.
Вартість усього “пакету послуг” становила 10 тис. американських доларів з одного військовозобов’язаного.
За даними слідства, фігуранти виготовляли підробки у підпільній типографії, яку організували на базі виробничих потужностей своїх знайомих.
Співробітники СБУ затримали трьох організаторів оборудки, коли ті отримували гроші за організацію втечі ухилянта за кордон.
Під час обшуків у помешканнях ділків та нелегальному цеху виявлено фальшиві посвідчення, мобільні телефони, комп’ютерну техніку та інше обладнання, які використовували у злочинній діяльності.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
- ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 332 (замах на незаконне переправлення осіб через державний кордон України).
Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до схеми. Зловмисникам загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.
- СБУ виявила та заблокувала три нові канали втечі ухилянтів за кордон. У різних регіонах України затримано чотирьох організаторів нелегальних “трафіків”.
- Опитування, проведене Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України спільно з Асоціацією політичних психологів України, засвідчило, що 53,9% респондентів згодні з твердженням “тих, хто ухиляється від мобілізації, можна зрозуміти – ніхто не хоче помирати”.
- У Чернівецькій області затримано трьох чоловіків, які намагались незаконно перетнути україно-румунський кордон.
Бундестаг планує проголосувати за постачання Україні крилатих ракет великої дальності Taurus, котру раніше відхилив канцлер ФРН Олаф Шольц. Вільна демократична партія подасть відповідну пропозицію на засіданні наступного тижня, повідомив глава парламентської групи Крістіан Дюрр.
Міністерство оборони розширює лінійки одягу та засобів індивідуального захисту для військовослужбовиць. Вже закуплені та видаються костюм польовий і жіноча білизна. Також є в наявності маленькі розміри шкарпеток, рукавичок, взуття для жінок. Про це мовилося на робочій зустрічі представників Міноборони та громадських організацій, які займаються підтримкою жінок в армії та забезпеченням їхніх потреб, зокрема одягу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.
19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів.
Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.