Прокуратура Польщі розслідуватиме справу за фактом висипання українського зерна
Джерело: farmer
Окружна прокуратура Хелма порушила справу за фактом висипання зерна з українських вантажівок перед переїздом у Дорогуську.
Про початок розслідування повідомила речниця окружної прокуратури в Любліні Агнешка Кепка.
“Розслідування розпочато за двома напрямками – знищення майна та порушення митної безпеки. У справі тривають процесуальні дії. Ми опитуємо свідків, забезпечуємо моніторинг і документування цих трьох транспортів”, – сказала речниця.
Розслідування веде окружна прокуратура м. Хелм. За вказані злочини передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.
Інцидент трапився 11 лютого близько 11.30 на державній дорозі № 12 до прикордонного переходу в Дорогуську, біля місця протесту фермерів.
За попередніми даними поліції, учасники акції зірвали митні пломби з трьох вантажівок, які їхали з України, внаслідок чого зерно частково висипалося на дорогу. За підрахунками, з кожної вантажівки висипалося близько тонни зерна.
В Україні засудили знищення українського зерна на польському кордоні та закликали притягнути винних до відповідальності. Також посол України в Польщі Василь Зварич звернувся до польської влади та поліції із закликом до рішучої реакції на цей інцидент.
- За даними ЦПД, за акцією висипання українського зерна на кордоні з Польщею стоїть проросійський політик Маклер.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.