Протест громадян не виходить за межі Конституції Грузії – Зурабішвілі
Джерело: Грузия Online
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що протест громадян, який триває по всій країні вже п’ятий день, не виходить за межі Конституції.
“Цей протест та всі інші дії залишаються в межах Конституції. Загалом ми, суспільство, з нашими громадянськими ініціативами, ми на боці Конституції. Ми захищаємо Конституцію та майбутнє цієї країни. Навпаки, владна партія на кожному кроці виходить за межі Конституції, порушує її, навіть своїми останніми рішеннями”, — сказала Зурабішвілі.
За її словами, громадянський протест має залишатися у тій формі, у якій він проходить.
“Він не вимагає політичного втручання, йому потрібна підтримка та захист. Це ще одне підтвердження того, що в цій країні було досягнуто національного консенсусу про те, що потрібно робити сьогодні, куди ми йдемо і куди не йдемо. Цей консенсус насамперед стосується того, що ми не йдемо у бік Росії, ми йдемо у бік Європи, що було заявленою метою для всіх”, – наголосила президентка Грузії.
- Протистояння силовиків та протестувальників біля парламенту Грузії станом на 1 грудня відзначено рясним застосуванням водометів. Поліція намагалася відігнати людей від закритих воріт парламенту та створити буфер між спецпризначенцями та народом.
- По всій Грузії тривають протести проти проросійської партії “Грузинська мрія” та заяви влади про призупинення курсу на Євроінтеграцію. Попри насильство з боку правоохоронців і затримання протестувальників, натовп не збирається розходитися.
- Речник Державного департаменту США Метью Міллер засудив останні події, які розгортаються в Грузії, та оголосив про припинення стратегічного партнерства з Грузією.
- Біля будівлі парламенту спалили опудала засновника правлячої партії і організатора всього, що відбувається в сьогоднішній Грузії Бідзіни Іванішвілі, який обіцяв народу мир напередодні виборів.
Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.
Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.
Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.