Проведення Олімпійських ігор може бути «неможливим» через сильну спеку, – спортсмени

Джерело: Sky News

Спортсмени та кліматологи попереджають, що сильна спека може зробити “неможливим” проведення Олімпійських ігор в Парижі влітку.

У співпраці з вченими та теплофізіологами з Університету Портсмута група олімпійців заявили, що підвищення температури може призвести до того, що спортсмени втратять свідомість під час змагань, або, в гіршому випадку, загинуть.

У доповіді під назвою “Вогняні кільця: ризики спеки на Олімпійських іграх у Парижі 2024 року” закликають організаторів Ігор та інші спортивні організації вжити певних заходів щодо зміни клімату.

Одна з рекомендацій полягає в тому, щоб змінити розклад змагань таким чином, щоб вони проводилися в прохолодніші місяці або прохолодніший час доби.

У звіті дослідники клімату проаналізували різницю температур з 1924 року, коли Париж востаннє приймав Олімпійські ігри, до цього року.

Вони виявили, що зараз в середньому на 3,1°C спекотніше з липня по серпень.

Інші рекомендації зі звіту включають:

  • заклик до спортивних органів влади запровадити кращі плани регідратації та охолодження для спортсменів;
  • розширення можливостей спортсменів говорити про зміну клімату;
  • посилення співпраці між спортивними організаціями та спортсменами в кампаніях з підвищення обізнаності про клімат;
  • переоцінка спонсорства викопного палива в спорті.

Представник Міжнародного олімпійського комітету (МОК) сказав, що організація запланувала заходи, щоб уникнути спеки, і розробила набір інструментів, щоб захистити учасників від екстремальних температур.

У заяві МОК додають, що температура в місцях проведення змагань буде ретельно контролюватися і що “забезпечення спортсменам і глядачам найкращих і найбезпечніших умов є пріоритетом для МОК і всього Олімпійського руху”.

Ввечері 27 червня лідери країн Європейського Союзу на саміті у Брюсселі проголосували за нових керівників головних інститутів блоку. Так, з підсумками голосування головою Єврокомісії  залишається Урсула фон дер Ляєн, Європейську раду має очолити колишній прем’єр Португалії Антоніу Кошта, тоді як зовнішньополітичну службу ЄС віддадуть главі естонського уряду Каї Каллас.

27 червня заступник глави МЗС Євген Перебийніс взяв участь у відкритті почесного консульства України у Князівстві Ліхтенштейн, у м. Вадуц.

23 червня на пляж Учкуївка у тимчасово окупованому Криму впали уламки ракети. Окупаційна влада заявила про чотирьох загиблих осіб, та понад 150 поранених. Спершу Росія заявила, що збила українську ракету ATACMS. Однак, згодом Москва відмовилася від цієї версії та звинуватила Київ у “навмисній атаці” на пляж.

26 червня відбувся матч Україна-Бельгія, за результатами гри наша збірна полишила Євро 2024. Український футболіст Олександр Тимчик зі сльозами на очах попросив вибачення перед військовими за те, що українська команда не зуміла пройти до 1/8 фіналу.

Музичний стрімінговий сервіс Spotify видалив сторінки низки російських виконавців, проти яких запровадили санкції Сполучені Штати Америки та Євросоюз за підтримку війни РФ проти України. Серед них зокрема Григорій Лепс, Шаман, Олег Газманов, Поліна Гагаріна, Чичеріна та гурт “Любе”.