Прифронтовий притулок для тварин просить допомогти з місцем для евакуації

Джерело: Instagram

У прифронтовому Мирнограді місцевий притулок для сотень тварин шукає місце для евакуації улюбленців. Тварин необхідно вивезти з Донеччини у безпечніші регіони, якомога далі від обстрілів, адже фронт вже наблизився, і зараз у восьми км від міста.

Спершу притулок налічував близько 400 улюбленців — з інвалідністю, хворі та вивезені з зони бойових дій тварини. Також жінка опікується кинутими напризволяще тваринами.

Частину вже вдалося евакуювати. Проте, нині ж у притулку залишається до 200 собак, з них до 30 спинальників.

Щодня місто зазнає обстрілів, нещодавно у притулку вибило усі вікна та двері через чергову російську атаку.

Волонтери зібрали для евакуації та придбання нового житла 800000 грн.

Наразі шукають територію з будівлями та комунікаціями, переїжджатимуть разом з усіма тваринами та планують разом з ними жити.

Просять, за можливості, підібрати локацію трохи далі від людей та не дуже далеко від міст, де є ветеринарні клініки.

*Якщо ви знаєте про такі території, або людей, котрі знають, будь-яка інформація, що стане в пригоді, пишіть Світлані: @sv.ostapkova_priut

Притулок для тварин у Мирнограді

Зоозахисниця Світлана Остапкова п’ять років тому створила притулок для тварин у Мирнограді. Колись вона мала магазин, однак, продала його, щоб придбати великий будинок із ділянкою, де мешкають її улюбленці.

Собаки живуть у вольєрах та у дворі. Для котів облаштували будиночок зі спальними місцями, лабіринтами та іграшками.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.

Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.

Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.

У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.

Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.