«Прикривав собою побратима»: петиція про присвоєння звання Героя України Сергію Миронюку
Джерело: петиція №22/225850-еп
Президента України Володимира Зеленського закликають присвоїти звання Героя України посмертно старшому сержанту, командиру машини штурмового взводу штурмової роти 3-ї штурмової бригади ЗСУ, Сергію Миронюку, який загинув на фронті.
З початку повномасштабного вторгнення Сергій Миронюк добровольцем пішов захищати Україну на фронті.
“Він мав право не йти у лави Збройних сил, бо мав трьох маленьких діток. Однак відчуття відповідальності за майбутнє своїх дітей, своєї сім’ї та, зрештою, і країни не залишило у нього жодних вагань у правильності свого вибору”, – йдеться в петиції.
Брав участь в бойових діях під час оборони Києва та в інших операціях на Київщині впродовж березня-квітня 2022 року. Згодом вступив до лав ЗСУ у підрозділ Сил спеціальних операцій – полк ССО “Азов-Київ”.
Виконував бойові завдання на Запорізькому напрямку фронту. Сергій неодноразово відзначався в боях та, зі слів побратимів, став для них безсумнівним авторитетом.
“За нього говорили його вчинки. Наприклад, у липні 2022 року, коли воював поблизу населеного пункту Зелене Поле, він запропонував штурм противника, яких постійно їх обстрілював. Зібрав групу таких самих відчайдух. Все розвідали, продумали. Сам очолив штурмову групу, і без втрат змогли захопити у росіян укріплення. А потім ще кілька тижнів успішно утримували відбите у ворога. На честь Сергія позиція була названа його позивним – “Мирон””.
У вересні 2022 року вступив до лав щойно створеної військової частини А4638 – 3 окремої штурмової бригади. Брав участь у бойових діях на Бахмутському напрямку поблизу населених пунктів Андріївка, Кліщіївка, Біла Гора, Часів Яр, уздовж каналу Сіверський Донець-Донбас.
Миронюк командував відділенням, яке тримало оборону на “найбільш небезпечній” позиції “Суми”. В останньому бою на “Сумах” Сергія було поранено, але він відмовився покидати побратимів і продовжив вести бій.
14 березня 2023 був нагороджений державною нагородою – медаллю “За військову службу Україні.
24 липня 2023 року Сергій вийшов на останнє бойове завдання поблизу населеного пункту Олександро-Шультине та каналу, де отримав розпорядження про зачистку ще однієї ворожої позиції. Сергій разом зі своєю групою він зайшов в окопи росіян, де ворог влаштував засідку. У ближньому стрілецькому бою він знищив двох окупантів, однак коли прикривав собою побратима, зазнав кульових поранень у шию, несумісних з життям.
У пам’ять про свого командира побратими назвали свій взвод на його честь – “Мирон”.
- На сайті петицій закликають надати звання Героя України військовому Андрію Сергієнку, який народився у 2004 році. Командир 2го штурмового батальйону 3 ОШБр Дмитро Кухарчук сказав, що лише одиниці на цій війні, як Сергієнко, можуть показати такі результати.
- Сайт офіційного інтернет-представництва Президента України двічі відхилив петицію про розблокування надання зброї та допомоги 12-й бригаді спеціального призначення “Азов” з боку США.
- 15 квітня на війні проти росіян загинув український оборонець, військовослужбовець 59-ї бригади ЗСУ, автор петиції щодо обмеження роботи онлайн-казино під час воєнного стану, Павло Петриченко.
Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк поінформував про втрати ворога за вересень. Зокрема за місяць втрати російських військ в Україні становлять 38130 особового складу.
Росія ризикує піти шляхом повернення до репресивних сталінських практик, і відновлення демократії в країні може зайняти кілька поколінь, заявили учасники міжнародної конференції у Вільнюсі, присвяченої пам’яті Леонідаса Донскіса.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 жовтня. Ситуація на Покровському і Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Лиманському напрямку.
Досі Росії вдається закуповувати електронні компоненти західних компаній для своїх ракет, які росіяни націлюють на українські міста. Переважно постачання відбуваються через китайські та гонконгські фірми-одноденки, котрі, своєю чергою, змушують Росію суттєво переплачувати.
У Центрі національного спротиву повідомили, що тимчасово окупована Горлівка та єдине в Україні підприємство, яке виробляло високоякісну вибухову речовину для спорядження боєприпасів та мононітрохлорбензол Горлівський хімзавод, сьогодні – могильник хімікатів. Нині концентрація отрути у ґрунтових водах тут перевищена у 150 тисяч разів.