«Присутні ознаки радянської епохи»: у Казахстані хочуть змінити герб

Джерело: пресслужба президента Республіки Казахстан

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив про необхідність змінити герб країни. Він зауважив, що у чинному державному символі є “ознаки радянської символіки”.

Про державні символи Казахстану Токаєв говорив під час третього засідання Національного курултаю в місті Атирау.

Він зауважив, що небесно-голубий колір прапору Казахстану “стилістично ідеальний” і відображає унікальність країни.

Ідеальним Токаєв також вважає і гімн Казахстану. Водночас щодо герба у нього є питання.

“Що ж до державного герба, вважаю за доцільне взяти до уваги резонні доводи професіоналів і небайдужих громадян, зокрема молоді, про те, що герб Казахстану надто складний для сприйняття, в ньому присутня еклектика й ознаки радянської епохи”, – зазначив він.

Він додав: якщо буде загальна згода на зміну герба, можна створити комісію, яка розгляне всі аспекти та проведе загальні дискусії, а опісля – провести конкурс на створення нового ескізу герба.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.