«Присутні ознаки радянської епохи»: у Казахстані хочуть змінити герб

Джерело: пресслужба президента Республіки Казахстан

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив про необхідність змінити герб країни. Він зауважив, що у чинному державному символі є “ознаки радянської символіки”.

Про державні символи Казахстану Токаєв говорив під час третього засідання Національного курултаю в місті Атирау.

Він зауважив, що небесно-голубий колір прапору Казахстану “стилістично ідеальний” і відображає унікальність країни.

Ідеальним Токаєв також вважає і гімн Казахстану. Водночас щодо герба у нього є питання.

“Що ж до державного герба, вважаю за доцільне взяти до уваги резонні доводи професіоналів і небайдужих громадян, зокрема молоді, про те, що герб Казахстану надто складний для сприйняття, в ньому присутня еклектика й ознаки радянської епохи”, – зазначив він.

Він додав: якщо буде загальна згода на зміну герба, можна створити комісію, яка розгляне всі аспекти та проведе загальні дискусії, а опісля – провести конкурс на створення нового ескізу герба.

Колишній футболіст Девід Бекхем подає до суду на Марка Волберга, як стверджує, через фінансові збитки під час співпраці.

У місті Бершадь, що на Вінниччині, 22 квітня відбулося прощання з 20-річним поліцейським Максимом Зарецьким, якого вбили під час виконання службових обов’язків. У зв’язку з трагедією в Бершадській громаді оголошено день жалоби.

У відповідь на зростаючу геополітичну напруженість та внутрішні виклики, КНР значно збільшила активність своїх шпигунських агентств, зокрема Міністерства державної безпеки (MSS). Це відомство посилило свої зусилля у сфері національної безпеки, звертаючи особливу увагу на зовнішні загрози.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.

22 квітня у Вінниці одному з підозрюваних у вбивстві та замаху на життя поліціянтів на Гайсинщині, а також у дезертирстві, обрано безальтернативний запобіжний захід у виді тримання під вартою.