Привітання від військових, політиків та державних діячів з Великоднем

Джерело: Букви

20 квітня політики та державні діячі вітають вірян з Великоднем, висловлюючи побажання миру та злагоди.

П’ятий президент України, лідер фракції “Європейська солідарність” Петро Порошенко звернувся до співвітчизників після всеношної служби в Михайлівському золотоверхому соборі, зазначивши, що навіть у Страсний тиждень Росія продовжувала чинити свої злочини.

“Навіть у Страсний тиждень, коли християни всього світу схиляють голови в тиші й молитві, Росія продовжувала чинити свої злочини. Ракетні удари, загиблі діти, розтрощені будинки. У ніч Воскресіння ми молилися в Михайлівському Золотоверхому монастирі разом із сотнями киян. Молилися не лише за мир, а за справедливість. За єдність, яка колись врятувала країну і знову має стати нашим щитом. За те, щоб Господь зберіг Україну та захистив наш народ. Віра — це те, що не дозволяє впасти духом. Ми віримо у Світле Воскресіння України, у перемогу світла над темрявою”, – зазначив він.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль приєднався до привітань, зауваживши, що єдність — запорука нашої сили та непереможності.

“Сьогодні ми відзначаємо велике свято — Воскресіння Господнє! У ці дні ми особливо відчуваємо нашу єдність. Єдність — запорука нашої сили та непереможності. Єдність допомагає нам вистояти та з надією дивитися у майбутнє”, – написав він.

Також Шмигаль подякував захисникам і захисницям, які щодня та щоночі боронять нашу державу, наше небо, наші домівки.

“Дякуємо нашим медикам, рятувальникам, усім екстреним службам, які першими прибувають на допомогу людям. Нехай Воскресіння Христове об’єднає нас у прагненні будувати сильну, квітучу Україну. А великодні дзвони наповнять наші серця надією та рішучістю звершувати добрі справи”, – йдеться в дописі.

Народна депутатка України Юлія Тимошенко у Великдень висловила сподівання, що мир прийде в українські домівки.

“Прийшов Великдень в Україну. Сподіваємося, що прийде й мир! Христос Воскрес! Хай береже Бог Україну!”, – написала вона.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук у своєму зверненні наголосив, що сьогодні увесь український народ обʼєднаний у спільній молитві.

“У світлий день Воскресіння Христового ми знову єдині в найважливішому — у вірі, молитві та надії. Молимося за наших захисників — щоб Господь оберігав кожного, додавав сили й незламності. Молимося за всіх, хто віддав життя за Україну. Молимося за близьких і рідних — аби Господь дарував їм здоров’я, мир і любов. Просимо про захист для всіх, хто тримає стрій, рятує, підтримує, працює. Просимо про силу вистояти. Про мудрість діяти. Про віру, що веде до перемоги”, – написав він.

Стефанчук зауважив, що Великдень — це символ торжества життя.

“Торжества добра над злом, світла над темрявою, надії над відчаєм. І сьогодні, як ніколи, ми єдині в цьому. Хай Господь благословить Україну. Хай мир і правда відродяться на нашій землі. Зичу кожній українській родині світлого Великодня.
Миру, любові, сили й Перемоги”, – звернувся він до українців.

Президент Володимир Зеленський також звернувся до співвітчизників з нагоди свята Великодня, заявивши, що рано чи пізно зло відступить і життя переможе.

“Зло має свою годину, а Бог має свій день. Це один із сенсів, що закладено в історію Христа. Про те, що рано чи пізно, але неодмінно зло відступить і життя переможе. Ми хочемо цього всі 1152 дні повномасштабної війни”, – зазначив він.

Зеленський зазначив, що українці єдині у прагненні миру – “щодня й особливо сьогодні, коли українці всіх християнських конфесій відзначають Великдень в одну дату”. Він додав, що всі разом українці разом борються за свою країну, і разом моляться за неї.

“Нехай година зла скінчиться. Прийде день життя. День миру. День України. День довжиною в століття. І ми зможемо знову зібратися разом. За одним столом. У мирний Великдень. Хай усе це здійсниться. Хай Бог поможе нам у цьому. Хай буде мир. Хай буде Україна. Христос воскрес! Воістину воскрес!”, – наголосив він.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський також привітав вірян з Великоднем.

“У цей радісний, світлий та святий день щиро вітаю вас із найбільшим християнським святом – Воскресінням Господнім. Цього року символічно збіглися дати святкування Воскресіння Христового православними, католиками та протестантами. Особливі вітання зі святом спрямовую тим, хто відзначає Великдень не в родинному колі, а на бойовому чергуванні, на передовій нашої війни за волю та незалежність України. Адже саме завдяки вам український народ може святкувати це величне свято у відносній безпеці в тилу”, – зазначив він.

Водночас Сирський закликав згадати цього дня у своїх молитвах українських воїнів, які захищають ваш спокій і мир.

“Підтримуйте Сили оборони України. Ми маємо зберігати єдність українського народу, бо тільки разом можемо подолати ворога. Як воскреслий Христос переміг смерть – так і ми переможемо темряву війни, здолавши російських загарбників та здобувши справедливий мир. Благополучних і радісних Великодніх свят”, – йдеться в повідомленні.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.