Призначений командувач ТрО Плахута керував військами МВС під час розгону Майдану

Джерело: hromadske

Новопризначений командувач Сил територіальної оборони ЗСУ Ігор Плахута керував Внутрішніми військами Міністерства внутрішніх справ під час розгону Майдану.

Вночі 10 грудня 2013 року силовики “зачистили” урядовий квартал від барикад Євромайдану.

На той час ще начальник управління Південного територіального командування внутрішніх військ МВС генерал-майор Плахута заявив, що для розчищення вулиць, прилеглих до Адміністрації президента, залучили близько 400 бійців внутрішніх військ та спецзагону “Беркут”.

Як інформувала “Українська правда”, Плахута заявляв, що “люди у чорному, що розбирали барикади, були комунальниками”. Він також зазначав про двох постраждалих: “беркутівця” та одного військовослужбовця.

Зауважимо, президент Володимир Зеленський вніс нові зміни у керівництво Збройних сил України, зокрема замінивши командувачів Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ. Зокрема, глава держави відсторонив Сергія Наєва від посади Командувача Об’єднаних сил ЗСУ і призначив на цю неї Юрія Содоля.

Додатково, призначено нового командувача Сил територіальної оборони. На цю посаду був призначений Ігор Плахута.

Крім цього, Зеленський також замінив командувача Десантно-штурмових військ ЗСУ, де раніше працював Максим Миргородський, на нового командувача Ігоря Скибюка.

Також акцентуємо, що Зеленський своїм указом звільнив з посади командувача Об’єднаних сил Збройних Сил України Сергія Наєва, але він дізнався про зміни зі ЗМІ.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.