Путін бреше про «могутність» російської економіки – The Guardian

Джерело: The Guardian

Міністри фінансів країн-членів ЄС закликають до посилення санкцій на тлі ознак ослаблення воєнної машини Москви.

Володимир Путін “торгує брехнею” про силу російської економіки, яку необхідно спростувати, заявили міністри фінансів восьми країн-членів ЄС, зважаючи на зростаючі ознаки погіршення ситуації в умовах жорстких санкцій.

Про це розповіли міністри фінансів Швеції, Данії, Естонії, Фінляндії, Литви, Латвії, Нідерландів та Польщі.

Вони кажуть, що є ознаки “совєтизації” економіки з багатьма характерними рисами колишнього СРСР, включаючи експропріацію приватних активів для фінансування державних витрат, “повну зневагу до соціального та економічного добробуту населення” та переорієнтацію економіки на війну в Україні.

“Якщо Путін залишиться на цьому шляху, довгострокова шкода російській економіці буде значною”, – пишуть вони у спільній статті в The Guardian.

На їхню думку, західним демократіям вкрай необхідно закрутити гайки на тлі побоювань, що завтра в Україні припиниться вогонь, і Росія витратить наступні кілька років на перегрупування своєї ослабленої економіки для другої атаки на Європу.

“Ресовєтизувавши” російську економіку, Путін поставив її на шлях власного занепаду. Тепер настав час для Заходу посилити тиск ще більше. Підтримка України та підрив здатності Росії вести війну на кожному кроці має бути пріоритетом кожної демократичної країни”, – заявили вони.

Президент Володимир Путін і його авторитарний режим поширюють неправдиву інформацію про те, що російська економіка – сильна, а її військова машина не постраждала від західних санкцій. Це брехня, яку необхідно спростувати, переконані міністри.

“Насправді є багато ознак того, що російська воєнна економіка погіршується. Санкції та інші заходи з ослаблення російської економіки ефективні, але можна зробити ще більше. Ми повинні продовжувати посилювати тиск на путінський режим і підтримувати Україну”.

Міністри закликали колег з Європи та США бути уважнішими до обходу санкцій і підтримати швидку реалізацію угоди G7 про надання Україні кредитів до 50 млрд євро коштом заморожених російських активів. Кремль заявив, що звернеться до суду через заморожені резерви після вторгнення в Україну. Міністри також хочуть посилити санкції на енергетичні, фінансові та технологічні продукти для закриття обхідних шляхів.

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.