Путін наказав провести навчання із застосування ядерної зброї

Джерело: Міноборони РФ

Міністерство оборони Росії заявило, що за дорученням президента РФ Володимира Путіна “найближчим часом” проведе навчання із застосування нестратегічної ядерної зброї.

“За дорученням верховного Головнокомандувача Збройних сил Російської Федерації, з метою підвищення готовності нестратегічних ядерних сил до виконання бойових завдань, Генеральним штабом розпочато підготовку до проведення найближчим часом навчання з ракетними з’єднаннями Південного військового округу із залученням авіації, а також сил Військово-морського флоту”, – йдеться в повідомленні.

За даними відомства, під час навчання буде здійснено комплекс заходів з практичного відпрацювання питань підготовки та застосування нестратегічної ядерної зброї.

При цьому вказано, що навчання начебто потрібні для реагування “на провокаційні заяви і погрози окремих західних офіційних осіб на адресу Російської Федерації”.

У цьому зв’язку нагадаємо про Тоцькі військові навчання.

Радянські військові навчання із застосуванням атомної бомби відбулися на Тоцькому полігоні Оренбурзької області 14 вересня 1954 року. Радіоактивного опромінення зазнали 45 тис. солдатів і 10 тис. місцевих мешканців.

Навчання проходили під кодовою назвою “Сніжок”. Керував ними маршал Георгій Жуков. Командування планувало дослідити вплив атомної бомби на місцевість із заздалегідь підготовленою обороною та навчити армію наступати і оборонятися у таких умовах. Окрім 45 тис. солдатів, на полігон пригнали 600 танків і артилерійських установок, 600 бронетранспортерів, 300 літаків і тисячі автомобілів.

О 9:23 залунала “атомна тривога”. Військові зайняли свої позиції в укриттях і бронетехніці. Уже за 10 хвилин літак Ту-4 скинув бомбу РДС-2, потужністю 40 Кт. Вона вибухнула на висоті 350 м. Після вибуху розпочалася артпідготовка, а бомбардувальники нанесли авіаудар. Тоді у наступ були підняті війська, які атакували умовного противника в районі вибуху.

За спогадами очевидців, уся пуста бронетехніка за 1 км від епіцентру оплавилась і була втиснена у землю. Від лісу в епіцентрі не залишилось нічого. Після навчань агентство ТАСС повідомляло, що “результати допоможуть радянським ученим й інженерам успішно вирішити завдання щодо захисту від атомного нападу”.

Відомо, що тисячі учасників отримали різні дози радіоактивного опромінення. Їм не надавали медичної допомоги. Невдовзі молоді люди почали скаржитися на проблеми з серцем, органами травлення, пізніше страждали від онкологічних захворювань та хвороб крові.

18 травня російські війська продовжували наступ у районах Липців та Вовчанська Харківської області, але на цих напрямках лінія фронту не змінилася.

ЗС РФ поцілили по будинках та припортовій інфраструктурі на Херсонщині. Обстріли призвели по поранених і загиблих.

В Україні триває 816-та доба повномасштабної війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 492 тисячі осіб.

На Бахмутському напрямку пілоти розрахунку ударного БПЛА “Вампір” прикордонного підрозділу “Фенікс” знищили ворожий склад боєкомплекту та уразили позиції і укриття загарбників.

У Виборзі Ленінградської області пролунали вибухи і почалася пожежа в районі місцевої нафтобази. На НПЗ у Слов’янську-на-Кубані також зайнялася пожежа, за попередніми даними через атаку безпілотників.